Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2017, 10:30

autor: Entelarmer

Splatoon 2 - Nintendo prezentuje kontrowersyjny pomysł na czat głosowy

W sieci opublikowano informacje na temat dedykowanego zestawu słuchawkowego dla gry Splatoon 2, dzięki którym poznaliśmy szczegóły dotyczące działania czatu głosowego na konsoli Nintendo Switch. Japoński koncern zdecydował się na dość nietypowe rozwiązanie, wymagające podłączenia słuchawek nie tylko do konsoli, lecz także do smartfona.

Po niemałym sukcesie pierwszego Splatoon (prawie 5 milionów sprzedanych egzemplarzy), gracze mają spore oczekiwania względem kontynuacji tej nietypowej strzelanki. Nintendo nie kryło też ambicji, by dwójka wykazała się na scenie e-sportowej, w czym ma pomóc dodanie czatu głosowego. Przypomnijmy, że sama konsola nie oferuje wsparcia tej funkcji – zamiast tego japoński koncern zapowiedział wydanie stosownej aplikacji na smartfony oraz dedykowanego zestawu słuchawkowego dla Splatoon 2. Dziś dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat czatu głosowego za sprawą producenta wspomnianych słuchawek, firmy Hori. Informacje pojawiły się na japońskim Twitterze serii Splatoon wraz ze stosowną grafiką i spotkały się z niezbyt entuzjastycznym przyjęciem dziennikarzy oraz graczy. Korzystanie z czatu głosowego będzie wymagało zakupienia specjalnego akcesorium (w przypadku dedykowanego sprzętu dołączanego do zestawu). Problem w tym, że trzeba będzie je podłączyć nie tylko do Switcha, lecz także do smartfona. Dodajmy, że konsola nie obsługuje słuchawek bezprzewodowych, co może zniechęcić osoby grające w oddaleniu od telewizora bądź nielubujące się w nadmiernej liczbie kabli.

Źródło: Twitter. - Splatoon 2 - Nintendo prezentuje kontrowersyjny pomysł na czat głosowy - wiadomość - 2017-06-02
Źródło: Twitter.

Wracając jeszcze do kwestii e-sportowych – Nintendo zdradziło informacje na temat turniejów pokazowych Splatoon 2 oraz bijatyki ARMS na tegorocznych targach E3. W pierwszym z nich będą rywalizować cztery profesjonalne zespoły zatrudnione przez firmę: Deadbeat z USA, Dynameu z Japoni, Rising Moon z Europy oraz Blue Ringed Ocotlings z krajów Oceanii. Start zawodów zaplanowano na godzinę 23:30 13 czerwca (podajemy według czasu polskiego).

Nintendo zdecydowało się na dość kontrowersyjne rozwiązanie kwestii czatu głosowego. - Splatoon 2 - Nintendo prezentuje kontrowersyjny pomysł na czat głosowy - wiadomość - 2017-06-02
Nintendo zdecydowało się na dość kontrowersyjne rozwiązanie kwestii czatu głosowego.