Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2017, 10:04

autor: Góral

XCOM 2 otrzyma nowe rozszerzenie?

Studio Firaxis Games opublikowało na Twitterze grafikę zapowiadającą najpewniej nowy dodatek do gry XCOM 2. Szczegóły na jego temat mamy poznać podczas konferencji PC Gaming Show na E3 2017.

Wydany w lutym 2016 roku na PC-tach i we wrześniu tego samego roku na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4 XCOM 2 chyba doczeka się nowego dodatku. Podczas konferencji PC Gaming Show (12 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego) studio Firaxis Games zapowie jakiś nowy projekt, o czym poinformowano na Twitterze. Niestety nie zdradzono żadnych konkretów, pokazano jedynie widoczny poniżej obrazek z dopiskiem „The Real War Begins” („Rozpoczyna się prawdziwa wojna”). Logo XCOM 2 daje do zrozumienia, że nie chodzi o nową odsłonę serii, więc pozostaje tylko rozszerzenie.

Firaxis Games zwiastuje nadejście nowego dodatku do gry XCOM 2 / Źródło: XCOM na Twitterze.
Firaxis Games zwiastuje nadejście nowego dodatku do gry XCOM 2 / Źródło: XCOM na Twitterze.
XCOM 2 w skrócie:
  1. gra strategiczna na konsole XOne i PS4 oraz PC-ty;
  2. dostępna na rynku od lutego 2016 roku (wersja PC-towa);
  3. otrzymała już trzy płatne dodatki;
  4. najprawdopodobniej powstaje czwarte rozszerzenie.

XCOM 2 doczekało się już kilku dodatków. Pierwszym było wydane w połowie marca 2016 roku Anarchy’s Children, w którym pojawiło się 100 nowych modyfikacji żołnierzy. Dwa miesiące później ukazało się rozszerzenie Alien Hunters. Znalazły się w nim kolejne bronie i następny rodzaj przeciwników (Ruler). Natomiast w lipcu zadebiutował pakiet Shen’s Last Gift z nową klasą żołnierza oraz dużą misją fabularną.

Ponadto produkcja dostała mod Long War 2. W tym przypadku otrzymaliśmy zmiany w strategicznej warstwie gry, nową sztuczną inteligencję odpowiadającą za działania ADVENT i kilka innych ciekawych zmian, które wydłużają rozgrywkę w kampanii.

XCOM 2 otrzyma nowe rozszerzenie? - ilustracja #2
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
XCOM 2

XCOM 2