Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2016, 20:42

autor: Maciej "Makek" Kowalczyk

Alien Hunters – nowy dodatek do gry XCOM 2 pojawi się 12 maja

Studio Firaxis Games zapowiedziało drugi dodatek do XCOM 2. DLC pt. Łowcy Obcych (ang. Alien Hunters) wprowadzi sporo nowości, wśród których znajdą się nowe bronie, pancerze oraz przeciwnicy. Ponadto wraz z premierą dodatku twórcy udostępnią łatkę poprawiającą błędy z podstawowej wersji gry. Alien Hunters zadebiutuje 12 maja w cenie 9,99 dolarów.

XCOM 2 pojawił się na początku lutego tego roku i zebrał bardzo wysokie oceny w recenzjach. - XCOM 2 Alien Hunters – nowy dodatek pojawi się 12 maja - wiadomość - 2016-05-05
XCOM 2 pojawił się na początku lutego tego roku i zebrał bardzo wysokie oceny w recenzjach.

XCOM 2 to bezpośrednia kontynuacja wydanej w 2012 roku części zatytułowanej XCOM: Enemy Unknown. Najnowsza odsłona pojawiła się w lutym tego roku i odniosła spory sukces, a w marcu doczekała się także pierwszego dodatku: Anarchy’s Children. Wprowadzał on jednak tylko kosmetyczną zawartość, co nie spodobało się wielu fanom serii. Na szczęście, Alien Hunters – czyli zbliżający się najnowszy dodatek DLC do XCOM 2 - zawiera wiele nowości związanych z samą rozgrywką.

Łowcy Obcych wprowadzą cztery nowe rodzaje broni do XCOM 2. Są to: potężny jednostrzałowy karabin Bolt Caster, Hunter’s Axe do walki wręcz (z możliwością rzucania), pozwalający ukryć się naszej postaci po zabiciu przeciwnika pistolet ShadowKeeper oraz specjalny granat Frost Bomb, który jak nazwa wskazuje, zamraża wrogów znajdujących się w zasięgu jego wybuchu.

Oprócz wzbogaconego uzbrojenia, Alien Hunters dodaje nową jednostkę przeciwników o nazwie Ruler. Są to groźniejsze odmiany wrogów obecnych już w podstawowej grze. Jednym z nich jest np. Viper King, mocniejsze wcielenie tradycyjnego Vipera, który jednak mocno różni się od pierwowzoru pod względem zachowania i taktyki używanej w starciach. Rulerzy będą pojawiać się niespodziewanie podczas kampanii oraz mogą powracać w losowej misji w przyszłości – zakładając, że nie uda nam się ich pokonać odpowiednio szybko za pierwszym podejściem.

XCOM 2 Alien Hunters – nowy dodatek pojawi się 12 maja - ilustracja #2

Niemniej istotną rzeczą jaką wniesie dodatek Alien Hunters do XCOM 2 jest łatka, która ma naprawić wiele błędów i bugów. Deweloperzy obiecują, że zbanalsuje ona tryb dla pojedynczego gracza, zoptymalizuje działanie gry oraz odpowiednio poprawi tryb wieloosobowy. Łowcy Obcych zadebiutują 12 maja tego roku, a ich cena została ustalona na 9,99 $. Spodziewany koszt dodatku w Polsce wyniesie więc około 44 złote. Warto zaznaczyć, że osoby posiadające przepustkę sezonową Reinforcement Pack nie muszą kupować tego dodatku osobno. Tymczasem, w oczekiwaniu na premierę Alien Hunters ,zapraszamy do lektury naszej recenzji podstawowego XCOM 2.