Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2016, 20:18

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Battlefield 5 - opublikowano teaser gry

Kolejna odsłona serii Battlefield zostanie zapowiedziana jutro o godzinie 22:00 czasu polskiego. Dziś jednak firma Electronic Arts opublikowała kilkusekundową zajawkę produkcji.

Jutro o godzinie 22:00 czasu polskiego zostanie zapowiedziany nowy Battlefield. By nieco podsycić atmosferę, firma Electronic Arts opublikowała powyższą, kilkusekundową zajawkę, na której możemy zobaczyć twarz jednej z postaci. Całość została stworzona na silniku gry i to właściwie wszystko. Krótko pisząc, dalej nie wiadomo czy wraz z nową odsłoną powrócimy do czasów II wojny światowej, jak głoszą ostatnie plotki, czy też gra przedstawi współczesny, ale fikcyjny konflikt, czy może zabierze nas w przyszłość? Najnowsze doniesienia mówią natomiast o I wojnie światowej i kampanii fabularnej podzielonej na sześć epizodów. Tajemnica zostanie rozwiązana za nieco ponad dobę, więc czekamy z niecierpliwością.

Ostatnią wydaną odsłoną serii Battlefield jest Battlefield Hardline. Produkcja jest swego rodzaju spin-offem stworzonym przez ekipę Visceral Games i opowiada o przygodach detektywa Nicka Mendozy wplątanego w dużą aferę, w której uczestniczą jego koledzy policjanci. Natomiast jeżeli chodzi o główny, wojenny cykl, tworzony przez szwedzkie DICE, to mówimy o grze Battlefield 4 z października 2013 roku. Nowa odsłona będzie więc pierwszą w ostatnich latach, na produkcję której deweloper ten poświecił nie dwa, a trzy lata, co miejmy nadzieję zaowocuje świetnym tytułem. Co ciekawe, pracownicy studia są chyba przekonani, że wykonali kawał porządnej roboty, gdyż po zapowiedzi Call of Duty: Infinite Warfare nie kryli się z krytyką jego zwiatuna.

Na koniec przypominam, że zapowiedź Battlefielda 5 obejrzycie w tym miejscu.