Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2016, 19:59

Doom - nowy zwiastun, ostateczne wymagania sprzętowe i pre-load

Firma Bethesda i studio id Software opublikowały kolejny zwiastun gry Doom, a także ujawniły jej ostateczne wymagania sprzętowe. Poinformowano też, że nabywcy wydania przedpremierowego na konsolę Xbox One mogą zacząć już pobierać pliki gry, zaś pecetowcy oraz posiadacze PlayStation 4 muszą poczekać do 11 maja.

Za tydzień przekonamy się, czy powrót Doomguya przebiegł zgodnie z planem. - Doom - nowy zwiastun oraz oficjalne wymagania sprzętowe - wiadomość - 2016-05-05
Za tydzień przekonamy się, czy powrót Doomguya przebiegł zgodnie z planem.

Do premiery nowego Dooma pozostał zaledwie tydzień, a w międzyczasie gracze mogli zapoznać się z nową produkcją id Software w trakcie minionych testów. Poznaliśmy też wymagania sprzętowe bety pecetowego wydania, jak również otrzymaliśmy kilka pokazów rozgrywki w kampanii. Niewiele więc zostało już do ujawnienia, niemniej twórcy opublikowali premierowy zwiastun, prezentujący kolejne fragmenty w trybie dla jednego gracza. Co więcej, na oficjalnej stronie wydawcy gry – firmy Bethesda – pojawiła się wpis na temat nadchodzącej produkcji. Oprócz wymagań sprzętowych (niemal identycznych jak w becie – zwiększyło się tylko wymagane miejsce na dysku) podano w nim termin udostępnienia opcji pobrania gry przed premierą, tj. w środę 11 maja. Polscy pecetowcy oraz posiadacze konsoli PlayStation 4 będą mogli rozpocząć ściąganie plików Dooma o godzinie 12:00. Natomiast nabywcy przedpremierowego wydania na Xboksa One mogą rozpocząć jej pobieranie już teraz, ale grę rozpoczną razem z innymi – 13 maja o godzinie 12:00 czasu polskiego.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i5-2400/AMD FX-8320 lub lepszy
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta grafiki: GeForce GTX 670 (2GB) lub lepsza / AMD Radeon HD 7870 (2GB) lub lepsza
  • Dysk twardy: 55 GB wolnego miejsca na dysku

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i7-3770/AMD FX-8350 lub lepszy
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta grafiki: GeForce GTX 970 (4GB)/AMD Radeon R9 290 (4GB) lub lepsza
  • Dysk twardy: 55 GB wolnego miejsca na dysku

Doom to czwarta odsłona klasycznego cyklu shooterów, będąca także swoistym restartem serii rozpoczętej w 1993 roku. Ponownie wcielamy się w jednoosobową armię w postaci komandosa, który musi stawić czoła demonicznym hordom, eliminując ich w szybki i widowiskowy sposób. W grze znajdzie się też tryb dla wielu graczy, mający nawiązywać do klasyków gatunków. Tytuł ukaże się 13 maja na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej