Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2016, 18:48

Shadwen, skradanka z mechaniką rodem z SUPERHOT, zadebiutuje 17 maja

Deweloperzy z fińskiego studia Frozenbyte zapowiedzieli, że ich najnowsza produkcja, skradanka Shadwen, w której czas płynie tylko wtedy, gdy porusza się gracz, zadebiutuje 17 maja na PC, Macu, Linuksie oraz PlayStation 4.

Do premiery Shadwen zostały niecałe dwa tygodnie. - Shadwen, skradanka z mechaniką rodem z SUPERHOT, zadebiutuje 17 maja - wiadomość - 2016-05-05
Do premiery Shadwen zostały niecałe dwa tygodnie.

Poznaliśmy konkretną datę premiery oraz cenę Shadwen – jednej z najciekawiej zapowiadających się tegorocznych skradanek. Produkcja fińskiego studia Frozenbyte (znanego przede wszystkim z trylogii Trine) zadebiutuje na PC, Macu, Linuksie oraz PlayStation 4 17 maja i będzie kosztować 16,99 euro (około 75 złotych). Tuż po premierze gra zostanie jednak chwilowo przeceniona, przynajmniej w wersji na komputery osobiste, i wtedy zapłacimy za nią 14,55 euro (około 64 złote). W ubiegłym miesiącu twórcy ujawnili także minimalne oraz zalecane wymagania sprzętowe, a jeszcze wcześniej zaprezentowali graczom wersję demonstracyjną.

Zapowiedziana pod koniec ubiegłego roku skradanka intryguje przede wszystkim mechaniką, wyjętą wprost z polskiego FPS-a SUPERHOT – czas biegnie w niej tylko wtedy, kiedy gracz się porusza, co pozwala na dokładne zaplanowanie każdej akcji. Aby jednak nie było zbyt łatwo, strażnicy mają być wyjątkowo czujni i sprawni w walce, tak więc większość starć z nimi zakończy się dla głównej bohaterki tragicznie. Eliminować będziemy ich głównie przy pomocy różnorodnych interaktywnych obiektów, z których skonstruujemy pełnoprawne pułapki – za ich działanie ma odpowiadać realistyczny silnik fizyczny. Nasz redaktor miał już okazję przetestować wersję demonstracyjną Shadwen i choć oprawa audiowizualna zdecydowanie go nie zachwyciła, unikalne mechaniki oraz swoboda w działaniu wystarczyły, by grę zarekomendować.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Shadwen
  2. Gra Shadwen w serwisie Steam
  3. Testujemy Shadwen – wyjątkową skradankę z mechaniką rodem z Superhota