Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2016, 20:02

autor: Góral

XCOM 2: Anarchy’s Children ukaże się 17 marca

Studio Firaxis Games ujawniło datę premiery pierwszego dodatku do gry XCOM 2 - Dzieci Anarchii (Anarchy’s Children). Tytuł ukaże się 17 marca w cenie około 22 zł, ale dostępny będzie też w ramach przepustki sezonowej.

Do walki o wolność ludzi wkrótce dołączą Dzieci Anarchii. - XCOM 2: Anarchy’s Children ukaże się 17 marca - wiadomość - 2016-03-09
Do walki o wolność ludzi wkrótce dołączą Dzieci Anarchii.

5 lutego na komputerach osobistych zadebiutowała gra strategiczna XCOM 2. Produkcja zebrała bardzo pochlebne opinie w mediach oraz została doceniona przez samych graczy, którzy w kilka dni zakupili ponad pół miliona egzemplarzy. O planach na przyszłość studia Firaxis Games wiemy już od jakiegoś czasu, a dziś poznaliśmy datę premiery pierwszego z zapowiedzianych rozszerzeń – Dzieci Anarchii (Anarchy’s Children). Dodatek zadebiutuje 17 marca i zawierać będzie ponad 100 nowych modyfikacji żołnierzy, w tym dodatkowe fryzury, zbroje, maski i nie tylko. Możliwość wykorzystania wszystkich zmian wizualnych dostępna ma być dla wojaków, którzy osiągnęli przynajmniej rangę sierżanta. DLC sprzedawane będzie za 4,99 dolarów (u nas zapewne tyle samo tyle, że w euro, a więc około 22 zł) i oczywiście wejdzie w skład przepustki sezonowej Reinforcement Pack (19,99 euro – około 86 zł).

Dodatkowo deweloperzy poinformowali, że pracują nad aktualizacją produkcji, która poprawi optymalizację oraz wyeliminuje niektóre błędy. Szczegóły obecnie jednak nie są znane.

W przyszłości XCOM 2 otrzyma jeszcze dwa rozszerzenia. Latem bieżącego roku pojawić ma się DLC zatytułowane Łowcy Obcych (Alien Hunters), opowiadające o polowaniu na przywódców obcych. W dodatku, oprócz nowych misji, znajdziemy także kolejne modyfikacje oraz bronie. Niedługo później zadebiutuje Ostatni podarunek od Shen (Shen’s Last Gift), czyli rozszerzenie z nową klasą żołnierza, misją fabularną oraz dodatkową mapą.

W XCOM 2 ponownie stajemy na czele organizacji XCOM walczącej z obcymi. Akcja rozgrywa się jednak 20 lat po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej odsłonie serii. W tym czasie kosmici przejęli władzę na Ziemi w pokojowy sposób, przekupując rządy nowymi technologiami i nie tylko. Na świecie żyje jednak wiele osób, którym nie podoba się obecna sytuacja i buntują się przeciwko najeźdźcom oraz wojskowym oddziałom ADVENT-u.