Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2017, 17:45

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Mod Long War 2 do XCOM 2 już dostępny

Ledwo co informowaliśmy o pierwszych szczegółach związanych z dużą darmową modyfikacją Long War 2 do gry XCOM 2, a tu projekt już zadebiutował na rynku.

Wczoraj informowaliśmy o szczegółach związanych z modyfikacją Long War 2 do gry XCOM 2. Na premierę tego ciekawego moda nie musieliśmy jednak długo czekać, gdyż został on już udostępniony na Steamie. Deweloperzy ze studia Pavonis Interactive zaznaczyli, że jest to „całkowita przemiana” produkcji, zawiera nowy plik XComGame.upk, więc inne mody mogą mieć problemy z poprawnym działaniem po zainstalowaniu Long War 2.

  1. Pobierz mod Long War 2
Long War 2 do XCOM 2 już dostepne - ilustracja #1
Long War 2 w skrócie:
  • duża modyfikacja do gry XCOM 2;
  • została stworzona przez Pavonis Interactive we współpracy ze studiem Firaxis Games;
  • wprowadza zmiany w strategicznej warstwie gry, lepsze SI i nie tylko;
  • jest już dostępna na PC-tach.

Jak donosiliśmy wczoraj, projekt wprowadza poważne zmiany w warstwie strategicznej XCOM 2. W każdym regionie, z którym mieliśmy kontakt pojawiają się rebelianci, a my przypisujemy im różne zadania (szukanie zasobów, rekrutowanie nowych żołnierzy oraz zbieranie informacji wywiadowczych). Dodatkowo w poszczególnych lokacjach można umieszczać doradców (dają pewne bonusy) oraz rozmieszczać jednocześnie wiele oddziałów, infiltrujących kilka celów naraz. W modyfikacji pojawiła się także ulepszona sztuczna inteligencja, sprawująca kontrolę na polu bitwy, oraz strategiczne SI odpowiadające za działania ADVENT. Według deweloperów wszystko to przekłada się na znacznie dłuższą kampanię, którą ukończycie zaliczając 100, a być może nawet 120 misji.

Long War 2 do XCOM 2 już dostepne - ilustracja #2

Jeżeli więc przeszliście XCOM 2 na wszelkie możliwe sposoby i szukaliście pretekstu, by spędzić z grą jeszcze trochę czasu, to gorąco zachęcamy do sprawdzenia Long War 2. Mod współpracuje z wszystkimi wersjami językowymi gry, ale nie można w niego grać przy użyciu padów. Obecnie dostępna jest także tylko wersja na Windowsa – posiadacze komputerów Mac i fani systemu operacyjnego Linux na razie muszą obejść się smakiem.