Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2017, 17:13

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

Fala banów w Overwatch oraz nauka języków Obcych w Star Citizen – Sieciowe Wieści (19/01/2017)

Dzisiaj piszemy m.in. o fali banów w Overwatchu, nowej postaci w Gigantiku, tworzeniu języków w Star Citizenie, a także planach rozwoju World of Warships w 2017 roku.

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o dziesięciu tysiącach zbanowanych graczy w Overwatch, nowej postaci w grze Heroes of the Storm, nauce języków obcych cywilizacji w Star Citizen oraz o problemach z nową usługą w World of Tanks. Zapraszamy!

Valeera wkrada się do Heroes of the Storm

W Heroes of the Storm, grze typu MOBA wydanej przez Blizzarda, obecnie dostępnych jest ponad 60 postaci. Do świata „bohaterów burzy” zawita wkrótce również Valeera Sanguinar – krwawa elfka, pełniąca w grze rolę łotrzyka. Dzięki swoim umiejętnościom Valeera będzie mogła niemal niezauważenie przekradać się obok wrogów oraz atakować ich z zaskoczenia. W arsenale postaci nie zabraknie też specjalnych ataków zabójczymi sztyletami.

Prócz Valeery, nowy patch przyniesie balans umiejętności niektórych postaci oraz trzy nowe wierzchowce.

10 000 banów w Overwatch

Blizzard, odpowiadający również za Overwatch, znany jest z twardej ręki, jeżeli chodzi o oszustów i hojnie rozdaje bany. W taki właśnie sposób około 10 000 graczy z Korei Południowej zakończyło swoją przygodę ze strzelanką od giganta z Ameryki. Powodem zablokowania kont było używanie specjalnych narzędzi hakerskich, które powodowały problemy z działaniem połączenia internetowego u przeciwników (tzw. „DDos nukes”).

Niestety, większość graczy z rejonu azjatyckiego łączy się do gry z kafejek internetowych, tak więc blokada konta nie jest dla nich żadną przeszkodą. Zazwyczaj takie miejsca posiadają specjalne licencje na dane tytuły, przez co gracz nie jest zmuszany do ponownego wykupu gry. Wystarczy wnieść niewielką opłatę za założenie konta i grać na nowo, wykorzystując ciągle nielegalne oprogramowanie.

Czas pokaże, jak Blizzard rozwiąże ten problem.

Wesoły Brutal wkracza do świata Gigantic

Perfect World Entertainment, studio odpowiedzialne za tytuł Gigantic, zapowiedziało dodanie nowej postaci, która ma się pojawić razem z najnowszym dodatkiem do tytułu – Exile In The North. Nowym bohaterem będzie Pakko, zwany w grze Wesołym Brutalem (z ang. Jolly Brute). Postać ta będzie bardzo dobrze sprawdzać się zarówno w walce, jak i obronie, a swoje ataki opierać będzie na żywiole lodu. Dodatek ma pojawić się 19 stycznia.

PlayerUnknown's Battlegrounds w fazie zamkniętej bety

PlayerUnknown's Battlegrounds, najnowszy survival shooter MMO od studia Bluehole, zakończył z sukcesem testy w fazie alfa 2. Jednocześnie, na oficjalnym forum gry, deweloperzy poinformowali, że wraz z początkiem lutego gra przejdzie w fazę zamkniętej bety. W podsumowaniu testów możemy przeczytać:

„Nasze testy alfa trwały przez ostatnie cztery weekendy. Wiedzieliśmy, że będzie dla nas to trudny okres (..). Równocześnie aktualizowaliśmy dwa systemy gry – główny i testowy. Spowodowało to problemy ze stabilnością naszych serwerów. Jednak dzięki znakomitemu zespołowi naszych specjalistów, wszystkie trudności udało się opanować, a same testy możemy uznać za sukces”.

Star Citizen uczy języków innych cywilizacji

Na oficjalnym kanale YouTube Star Citizen pojawił się krótki film pokazujący jak wygląda tworzenie największego kosmicznego tytułu MMO. Prócz ujęć przedstawiających wykorzystanie techniki motion capture do nagrania przerywników filmowych, ciekawa jest część mówiąca o stworzeniu dwóch języków, na które gracz może natknąć się w grze.

W filmie możemy posłuchać wywiadu z ksenolingwistą (badaczem hipotetycznych języków obcych gatunków) - Brittonem Watkinsem. Jego praca może być znana sympatykom serii Star Trek, gdyż to dzięki niemu można posłuchać obcej mowy w filmie Star Trek: W ciemności. Watkins został zatrudniony przez studio do stworzenia od podstaw języków Xi'An i Vanduul.

Star Trek Online – 12 sezon rozpoczęty

12 sezon w Star Trek Online został rozpoczęty, a w raz z nim zaczęła się walka z Tzenkethi. W związku z tym deweloperzy zdecydowali się przygotować dwie kolejki rozgrywek – „Gravity Kills” i „The Tzenkethi Front”.

„Gravity Kills” to historia pięcioosobowej drużyny, która dołącza do ataku na stację należącą do nacji Tzenkethi. W bitwie pojawią się takie jednostki, jak należący do Klingońskich Sił Obronnych I.K.S. Kor czy U.S.S Jupiter. Gracz będzie miał możliwość zebrać nowe podzespoły oraz uczestniczyć w sabotażu linii produkcyjnych. Sam scenariusz przeznaczony jest dla postaci o poziomie 60. w trzech wersjach: normalnej, zaawansowanej i elitarnej.

„The Tzenkethi Front" to z kolei historia przeznaczona dla pięciu graczy, w której w raz z Klingonami będą bronić bazy przed atakami Tzenkethi, a następnie przechwycą ich własną broń w celu zniszczenia ich punktów obronnych na granicy systemu Eta Serpentis. Podobnie jak w „Gravity Kills”, scenariusz przeznaczony jest dla graczy o poziomie 60.

Po więcej informacji o nowych kolejkach rozgrywki zapraszamy na oficjalne forum gry.

Problem z wymianą czołgów Premium w World of Tanks

Firma Wargaming postanowiła przetestować nowy system wymiany czołgów Premium w grze World of Tanks. Testy odbywają się tylko na serwerze rosyjskim, zaś sam system ma za zadanie pozwolić graczom na wymianę pojazdów premium, które im nie pasują, na inne czołgi typu samego rodzaju.

Pojawiła się też pełna lista pojazdów, które można wymienić i użyć do zamiany (są to maszyny od VI do VIII poziomu). Na liście tej nie uwzględniono czołgów-nagród czy tych otrzymywanych za zrobienie misji osobistych… prócz T28 Concept, z którym związany jest pewien błąd. Otóż jeden z rosyjskich graczy chciał skorzystać z oferty i kupić francuski pojazd średni M4A1 Revalorise. W zamian dał, formalnie niemożliwy do użycia w transakcji, T28 Concept. Dopłacił różnicę 3700 złota i francuski Sherman znalazł się w jego garażu. A gdzie tu błąd? Otóż po całej transakcji gracz mógł sobie odkupić „Koncepta”… za kredyty, a dokładnie za 1 540 000 srebrnej waluty.

Jakby tego było mało, „pominiętych” przez WG pojazdów jest więcej, m.in. IS-5. Pamiętajmy jednak, że system „Trade-in” to tylko test i wszystkie błędy powinny zostać poprawione.

World of Warships i plany na 2017

Na oficjalnym kanale gry World of Warships pojawił się film z serii „Z dziennika deweloperów”. Przede wszystkim autorzy chcą się skupić na dodawaniu nowych okrętów. Za cel biorą sobie gałąź okrętów brytyjskich oraz francuskich. O ile Anglicy mają już swoją nację w grze, o tyle Francja reprezentowana jest tylko przez jedną jednostkę Premium. W związku z tym producent chce dodać dwie pełne gałęzie Trójkolorowych. Prócz tego zmianie ulegnie także istniejąca gałąź niszczycieli radzieckich, a dokładnie dwie jej podgałęzie - liderzy i niszczyciele artyleryjskie.

Oczywiście, nie samymi jednostkami żyje gracz. Do gry zostaną dodani legendarni dowódcy (gracze mogli już pograć postacią Stevena Seagala) czy zdobyczne ulepszenia okrętów. Oprócz tego pojawią się nowe misje PvE (kooperacyjne), bitwy klanowe oraz szereg ulepszeń technicznych.