Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2017, 18:12

autor: Góral

Red Dead Redemption 2 ukaże się w październiku?

W internetowym sklepie Media Markt pojawiła się informacja o premierze gry Red Dead Redemption 2 ustalonej na 3 października. Firma szybko zdementowała te doniesienia, ale najpierw je... potwierdziła.

Red Dead Redemption 2 ukaże się w październiku? - ilustracja #1

W sieci pojawiły się plotki związane z terminem premiery gry Red Dead Redemption 2. Firma Rockstar Games nie podała jeszcze dokładnej daty, ograniczając się jedynie do stwierdzenia, że projekt zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 i Xbox One jesienią bieżącego roku. W internetowym sklepie Media Markt ukazała się jednak informacja, że tytuł trafi na rynek 3 października. Obsługa sklepu w przesłanym do CD-Action oświadczeniu stwierdziła, że zaszła pomyłka i termin zmieniono na koniec grudnia, gdyż:

„Nie mamy potwierdzonej daty premiery. Spodziewamy się jej jeszcze w tym roku, dlatego została ona zmieniona na koniec roku. Data październikowa została błędnie wpisana przez osobę odpowiedzialną za opis produktu. Przepraszamy za pomyłkę.”

Sytuacja jest jednak dość ciekawa, gdyż wcześniej inny pracownik Media Markt stwierdził, że:

„W nawiązaniu do pytania pragnę poinformować, że zgodnie z informacją, którą nasz dział marketingowy otrzymał od dystrybutora produktu, data premiery planowana jest na 3 października.”

Źródło: Media Markt / CD-Action - Red Dead Redemption 2 ukaże się w październiku? - wiadomość - 2017-03-28
Źródło: Media Markt / CD-Action

O ile same sklepy dość często wstawiają byle jakie daty, byleby coś było, tak stwierdzenie o pozyskaniu informacji od dystrybutora (w naszym kraju jest to Cenega) brzmi już całkiem sensownie, zwłaszcza że Media Markt to duża sieć i zapewne jeden z ważniejszych partnerów Cenegi. Niestety nie zapowiada się, by w najbliższym czasie firma Rockstar Games ujawniła konkretny termin, więc na potwierdzenie lub zaprzeczenie dzisiejszych doniesień poczekamy sobie jeszcze pewnie kilka miesięcy.

Na temat samej gry obecnie nie wiadomo zbyt wiele. Z ujawnionych do tej pory informacji wynika, że podczas zabawy przyjdzie nam poznać „wielką, zamaszystą, optymistyczną wizję Ameryki – co nie oznacza, że uroczą”, historia ma oferować niezwykłą głębię emocjonalną, a sądząc po grafice promocyjnej, pierwsze skrzypce zagra nie jedna, a siedem postaci.