Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2017, 20:00

autor: moir

Karne wypracowanie zamiast bana w Black Desert – Wieści MMO (27/03/2017)

Dziś piszemy o najnowszych aktualizacjah gier Blade & Soul, The Lord of the Rings Online (Battle of the Black Gate) i World of Warcraft: Legion (7.2, The Tomb of Sargeras), a także o ostatnim wzroście popularności gry TERA, który zawdzięcza ona swojemu debiutowi na platformie Steam.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się m.in. najnowszym uaktualnieniom Blade & Soul, The Lord of the Rings Online oraz World of Warcraft: Legion, a także sukcesowi debiutu TERA na platformie Steam.

Black Desert - ban albo esej

Jeden z graczy Black Desert (a zarazem użytkownik portalu Reddit) podzielił się we wspomnianym serwisie bardzo nietypową historią, która spotkała go ze strony jednego z GM-ów. Kimochi (autor wątku) został złapany za liczne wykroczenia względem role-playerów, lecz zamiast należnej blokady otrzymał nietypową możliwość zadośćuczynienia swoim winom – napisanie krótkiego eseju (dokładnie 501 słów) na temat historii prowadzonej postaci. Co tu dużo mówić – Kimochi wywiązał się z powierzonego zadania, a GM dotrzymał danego słowa.

Karne wypracowanie zamiast bana w Black Desert – Wieści MMO (27/03/2017) - ilustracja #1

Blade & Soul

Jeden z największych graczy branży MMO, firma NCSoft, najwyraźniej nie zamierza zwalniać tempa, z jakim pojawiają się kolejne aktualizacje Blade & Soul – MMORPG, które zdaje się być w ostatnim czasie oczkiem w głowie koreańskiego wydawcy. Tym razem twórcy zdecydowali się wysłać graczy w niezbadane dotąd rejony morskie - mowa tu o uaktualnieniu wprowadzającym do świata gry pierwszą podwodną instancję. Nowa zawartość trafi najpierw w ręce Koreańczyków, potem zaś zostanie udostępniona na Zachodzie. Więcej szczegółów zdradzi zamieszczony poniżej zwiastun rozszerzenia.

Wcześniej jednak europejska oraz północnoamerykańska wersja produkcji wzbogacą się o zwartośc aktualizacji zatytułowanej Secrets of the Stratus, która trafi na serwery Blade & Soul już 12 kwietnia bieżącego roku. Wprowadzi ona m.in. siódmy akt, nowe terytorium oraz miasto (Gunwon City), trzy dodatkowe tereny PvE, zmiany w mechanice punktów umiejętności oraz wiele innych (wśród nich pojawi się także opcja natychmiastowego awansowania naszej postaci na 50. poziom doświadczenia). Szczegóły tu.

Na koniec jeszcze jedna informacja przekazana niedawno do publicznej wiadomości przez przedstawicieli wydawcy – zachodnie wydanie Blade & Soul może pochwalić się już bazą przeszło 4 milionów graczy.

TERA

Niemiecka firma Gameforge, europejski wydawca TERA, wystosowała w minionym tygodniu specjalną notkę prasową, w której to rozlicza sukces niedawnego debiutu produkcji Bluehole Studios na platformie Steam. Według informacji przekazanych przez przedstawicieli firmy, począwszy od 31 stycznia bieżącego roku (wówczas miał miejsce wspomniany „debiut”), TERA zyskała wielu nowych graczy, co przełożyło się na awans do grupy topowych 30 gier free-to-play, a także przeszło 76% pozytywnych recenzji (rzecz jasna mowa o tych zamieszczanych na Steamie). Niestety w oświadczeniu nie padają żadne konkretne liczby – pytanie, czy ludzie grający w TERA odczuli nagły przypływ graczy?

The Lord of the Rings Online

W minionym tygodniu The Lord of the Rings Online doczekało się kolejnej (już dwudziestej) aktualizacji. Uaktualnienie zatytułowane Battle of the Black Gate wprowadza do Śródziemia mnóstwo nowości, począwszy od linii fabularnej (ponad 90 questów), poprzez dwie instancje (Carchost the Towers of the Teeth oraz Skoironk the Maggot-holes), kończąc na mocy zmian w istniejących klasach postaci oraz mechanice rozgrywki. Kompletny wykaz zawartości dostępny jest pod tym adresem. Warto zaznaczyć, że to wszystko to jedynie przedsmak i przygotowanie do nadejścia pełnoprawnego dodatku, który zawita do LOTRO latem wraz z nową klasą oraz samym Mordorem.

World of Warcraft: Legion

Już niebawem (a dokładniej 28 marca) do świata Azeroth trafi kolejna spora aktualizacja World of Warcraft. Uaktualnienie zatytułowane The Tomb of Sargeras nie tylko rozszerzy wątek fabularny, lecz wprowadzi także kilka nowości i zmian – m.in. instancje Cathedral of Eternal Night, arenę przeznaczoną do pojedynków petów (Wailing Caverns), a także pewne modyfikacje battlegroundów. Szczegółowy wykaz zawartości aktualizacji znajdziecie w tym miejscu, poniżej zaś jej oficjalny zwiastun.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy, co da się zrobić.