Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2017, 11:55

autor: Aquma

Quake Champions dostępne odpłatnie w Steam Early Access

Bethesda udostępniła Quake Champions w programie Wczesnego Dostępu na Steam. Docelowo produkcja będzie funkcjonowała w modelu F2P, jednak by zagrać już teraz, trzeba wyłożyć około 129 zł.

Quake Champions dostępne odpłatnie w Steam Early Access - ilustracja #1

By zdobyć możliwość zagrania dziś w nowego, arenowego Quake’a, trzeba zdecydować się na zakup paczki Champions Pack. Koszt to 30€, czyli około 129 zł. Płacenie za niedokończoną grę F2P może co prawda wydawać się kiepskim pomysłem, warto jednak podkreślić, że wspomniana paczka oferuje również dostęp do 11 obecnych w grze czempionów, a także wszystkich, którzy zostaną dodani po premierze (co najmniej 6 do końca 2018 roku). Dodatkowo otrzymujemy również skórkę dla postaci oraz kilka skrzynek ze sprzętem i bajerami w samej grze (m.in. filtry, farby itp.). Co ważne, Champions Pack zdrożeje w przyszłości o 1/3.

Przy okazji premiery w programie Wczesnego Dostępu udostępniono kolejne skórki do odblokowania oraz nowego czempiona – Doom Slayera, który jest w stanie miażdżyć wrogów gołymi pięściami. Gra została również wzbogacona o wewnętrzny czat głosowy i funkcje „Continuous Play” oraz „Rune Codex”. Ta pierwsza umożliwia kontynuowanie zabawy w tej samej drużynie po skończeniu starcia, bez konieczności powrotu do głównego menu. Ta druga daje dostęp do specjalnych wyzwań runicznych, za pośrednictwem których możemy odblokować kolejne nagrody. W Quake Champions pojawiły się także dwie nowe mapy: Church of Azathoth i Tempest Shrine.

Bethesda przygotowała krótki trailer w związku z udostępnieniem gry w Steam Early Access.

Quake Champions to kolejna (piąta już) odsłona legendarnej serii strzelanek pierwszoosobowych, stworzonej przez id Software w latach 90-tych. Tytuł ten stara się połączyć niektóre rozwiązania znane ze współczesnych shooterów z modelem rozgrywki przypominającym nieco klasyczną dziś, trzecią część serii. Omawiana produkcja jest przeznaczona wyłącznie do zabawy w trybie wieloosobowym, a celem id Software jest stworzenie gry, która będzie się dobrze nadawała do e-sportu. Quake Champions dostępne jest wyłącznie na PC. Data wyjścia z fazy Wczesnego Dostępu (a tym samym pełnej, oficjalnej premiery) nie jest na razie znana – wiadomo jedynie, że powinno to nastąpić w „nadchodzących miesiącach”.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Quake Champions

Quake Champions