Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2017, 16:31

autor: Góral

The Mummy Demastered ukaże się w tym miesiącu

Studio WayForward Technologies ujawniło termin premiery platformówki The Mummy Demastered, opartej na tegorocznym filmie Mumia z Tomem Cruisem.

The Mummy Demastered ukaże się w tym miesiącu - ilustracja #1

Zapowiedziana w czerwcu bieżącego roku gra The Mummy Demastered doczekała się konkretnego terminu premiery. Jak poinformowano na oficjalnej stronie produkcji, tytuł ukaże się 24 października na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Switch oraz komputerach osobistych.

Tytuł będzie platformówką akcji typu metroidvania, w której jako jeden z agentów organizacji Prodigium postaramy się powstrzymać mumię – księżniczkę Ahmanet. Rozgrywka czerpie wiele pomysłów z innej produkcji studia WayForward Technologies – wydanej w 2011 roku na Nintendo DS Aliens: Infestation. Zresztą sami twórcy mówią, że The Mummy Demastered jest w pewnym sensie następcą tej pozycji.

Podczas rozgrywki będziemy eksplorować różne lokacje, pokonywać rozmaite przeszkody i oczywiście walczyć. Ciekawym patentem jest jednak sama śmierć. Po porażce wcielamy się nowego agenta i zachowujemy wszystkie moce, ale nie bronie. Te zostają na wyposażeniu naszego poprzedniego ciała, które ożywa i jest kontrolowane przez SI, stając się naszym przeciwnikiem. By odzyskać sprzęt, musimy odnaleźć zombie i go pokonać, przy czym należy pamiętać, że taki przeciwnik również dysponuje zdolnościami, które zdobyliśmy przed śmiercią.

The Mummy Demastered w skrócie:
  • platformówka akcji typu metroidvania;
  • ukaże się 24 października na PS4, XOne, Switch i PC;
  • za grę odpowiada ekipa WayForward Technologies.

Produkcja bazuje na licencji filmu Mumia z Tomem Cruisem w roli głównej, który starał się zawojować kina w maju i czerwcu bieżącego roku. Gra nie jest jednak wierną adaptacją tego, co widzieliśmy na wielkim ekranie, gdyż deweloperzy wprowadzili kilka autorskich pomysłów.

Zapowiada się więc całkiem ciekawa produkcja dla fanów gatunku. Przypominamy jeszcze, że ekipa WayForward Technologies ma ogromne doświadczenie w dwuwymiarowych platformówkach, gdyż odpowiada m.in. za bardzo dobrą serię Shantae czy DuckTales Remastered.