Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2017, 15:33

Nadchodzą zmiany w Sid Meier's Civilization VI

Studio Firaxis podało pierwsze informacje na temat nadchodzącej dużej jesiennej aktualizacji do gry Sid Meier's Civilization VI. Wprowadzi ona do rozgrywki sporo zmian oraz nowości.

Sid Meier's Civilization VI, czyli ostatnia odsłona ogromnie popularnej pecetowej serii turowych gier strategicznych od studia Firaxis Games oraz jednej z legend branży, Sida Meiera, zadebiutowała niemal równo rok temu. Od tamtej pory tytuł jest intensywnie wspierany przez deweloperów. W grze regularnie pojawiają się nowe cywilizacje oraz inne uaktualnienia, które sprawiają, że tytuł nadal pozostaje świeży. Zgodnie z oficjalnym komunikatem od Firaxis, na horyzoncie jest już kolejny patch. Tym razem jednak twórcy zapowiadają nadejście naprawdę poważnych zmian.

W odpowiedzi na prośby fanów, jesienna aktualizacja do gry Sid Meier’s Civilization VI skupi się w dużej mierze na religii. - Nadchodzą zmiany w  Sid Meier's Civilization VI - wiadomość - 2017-10-12
W odpowiedzi na prośby fanów, jesienna aktualizacja do gry Sid Meier’s Civilization VI skupi się w dużej mierze na religii.

Na razie studio Firaxis podało jedynie najbardziej istotne informacje na temat jesiennej aktualizacji do gry Sid Meier's Civilization VI. Przede wszystkim skupi się ona na systemie religii. Twórcy zapowiedzieli wprowadzenie dwóch nowych panteonów oraz kilku wierzeń. Umożliwią one między innymi budowę świeżych budynków oraz rekrutację specjalnych jednostek zarówno cywilnych, jak i wojskowych. Do tych pierwszych zalicza się między innymi Guru, którego umiejętności uleczą naszych walczących. Do drugich natomiast należą chociażby mnisi-wojownicy. Armia złożona z tego typu żołnierzy otrzyma kilka bonusów do flankowania i wsparcia podczas walk religijnych. Będą oni mogli również rozciągnąć strefę kontroli. Dodatkowo odświeżenia doczeka się też ekran z podsumowaniem wierzeń prowadzonej przez nas cywilizacji. Ma on być bardziej użyteczny, czytelny i łatwiejszy w nawigowaniu. Usprawnienia w interfejsie zostaną wprowadzone także w panelach dyplomacji i plotek oraz kilku innych elementach mapy (na przykład nad stolicami poszczególnych nacji pojawią się ikonki, które ułatwią posługiwanie się szpiegami).

Jesienny patch poprawi również sztuczną inteligencję komputerowych graczy, zwłaszcza to, jak radzą sobie oni na morzu. - Nadchodzą zmiany w  Sid Meier's Civilization VI - wiadomość - 2017-10-12
Jesienny patch poprawi również sztuczną inteligencję komputerowych graczy, zwłaszcza to, jak radzą sobie oni na morzu.

Zmiany i nowości w systemie religii oraz interfejsie to jednak nie wszystko, co przyniesie jesienna aktualizacja Sid Meier's Civilization VI. Deweloperzy ze studia Firaxis zdradzili, że szykują także mnóstwo usprawnień w zachowaniu sztucznej inteligencji. Chodzi między innymi o agresywność gracza komputerowego na wodach. Wraz z nadchodzącą łatką zacznie on chętniej budować jednostki morskie, a także lepiej o nie dbać. W konsekwencji pływanie swoimi statkami i flotami nie będzie już tak bezpieczne jak do tej pory. Ponadto w tytule ma pojawić się również nowy „civic” związany z atakami na nabrzeża. Gracze będą zatem musieli baczniej zwracać uwagę na to, co się dzieje na ich morskich terytoriach.

Prócz tego twórcy obiecali jeszcze korekty w balansie i to jak na razie wszystko. Nie wiemy, kiedy jesienna aktualizacja do Sid Meier's Civilization VI ujrzy światło dzienne. Więcej informacji na jej temat ma się pojawić już wkrótce.