Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2017, 14:49

autor: Movis

Wieści ze świata (Tekken 7, Sudden Strike 4, Crusader Kings II: Jade Dragon) 11/10/2017

Dziś piszemy o Tekkenie 7, który przebił swoją sprzedażą Street Fightera V, Dunkierce w DLC do Sudden Strike 4 i mechanikach dodatku Crusader Kings II: Jade Dragon. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Tekken 7 przebił sprzedaż Street Fighter V

Heihachi wydaje się zadowolony (tak, to pod wąsem to chyba półuśmiech). - Wieści ze świata (Tekken 7, Sudden Strike 4, Crusader Kings II: Jade Dragon) 11/10/2017 - wiadomość - 2017-10-13
Heihachi wydaje się zadowolony (tak, to pod wąsem to chyba półuśmiech).

Bijatyka Tekken 7 przebiła swojego bezpośredniego rywala w liczbie sprzedanych kopii na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Katsuhiro Harada – producent gry – wyjawił w niedawnym tweecie, że do końca września tytuł znalazł ponad dwa miliony nabywców. Z danych dla inwestorów, dostępnych na stronie firmy Capcom, wynika zaś, że konkurencyjny Street Fighter V zachęcił do zakupu 1,7 mln graczy (na PC i PS4 łącznie). Przypomnijmy, że SFV dostępny jest na rynku od lutego 2016 roku, a Tekken 7 debiutował przed czterema miesiącami. W tym świetle wynik produkcji Bandai Namco jest jeszcze bardziej imponujący.

Biorąc pod uwagę wcześniejsze informacje popularność najnowszej edycji Tekkena przekroczyła oczekiwania jego twórców. Firma zakładała bowiem sprzedaż na poziomie 2,1 mln do końca 2017 roku. Można śmiało powiedzieć, że cel zostanie osiągnięty z nawiązką.

Sudden Strike 4 otrzyma DLC z Operacją Dynamo

W Dynamo wykorzystywano wiele cywilnych łodzi i statków. - Wieści ze świata (Tekken 7, Sudden Strike 4, Crusader Kings II: Jade Dragon) 11/10/2017 - wiadomość - 2017-10-13
W Dynamo wykorzystywano wiele cywilnych łodzi i statków.

Wydawca Kalypso Media podał w oficjalnej informacji prasowej, że strategia Sudden Strike 4 20 października otrzyma pakiet zawartości Road to Dunkirk. W DLC znajdą się dwie miniaturowe kampanie, opowiadające o wydarzeniach mających miejsce w okolicach tytułowego francuskiego miasteczka. Stając po stronie Państw Osi, gracz poprowadzi niemieckie oddziały w bitwie o Lille, podczas zdobywania samej Dunkierki i akcji zniszczenia brytyjskiego pancernika. Jako alianci przewodzić będziemy angielskiej kontrofensywie w Ypres i w bitwie o kanał Comines, by w końcu ewakuować żołnierzy podczas sławnej operacji Dynamo.

W paczce znajdą się też dwaj dowódcy – Charles de Gaulle oraz Harold Alexander – dzięki którym będzie można zastosować w misjach parę różnych strategii i manewrów taktycznych. Do gry dołączą też nowe jednostki, m.in. niemieckie działo SIG 33 Bison, francuski czołg Char B1, brytyjski czołg A10 Cruiser Mk. II czy niszczyciel HMS Ivanhoe.

Jeśli rozszerzenie Was interesuje, możecie je dodać do swojej listy życzeń Steam w tym miejscu. Poniżej przyjrzeć się zaś można krótkiemu trailerowi:

Crusader Kings II: Jade Dragon – autorzy zdradzają szczegóły

Firma Paradox Interactive pokazała nowy materiał z DLC Crusader Kings II: Jade Dragon. Dodatek ten ma ukazać się jeszcze w tym roku i zapewnić graczom możliwość interakcji z Chinami i potężnym cesarzem. Państwo ma działać na zasadzie zewnętrznej siły, z którą inni władcy muszą się liczyć. Poniższe wideo prezentuje nowe mechaniki:

Centralnym systemem rozszerzenia ma być właśnie cesarz i jego zachcianki. Europejscy królowie mogą zabiegać o jego względy np. przesyłając mu trybuty bądź dostosowując się do jego żądań. Jeśli dalekowschodni władca będzie myślał o ekspansji swojego terytorium, trzeba się będzie bronić przed chińskimi najazdami (z tą frakcją będzie można jednak negocjować, są bardziej wychowani niż wprowadzone wcześniej mongolskie hordy). Oczywiście Chińczycy będą też otwarci na lukratywny handel porcelaną, prochem, papierem czy drogimi materiałami, choć może się też zdarzyć zamknięcie Jedwabnego Szlaku przez izolacjonistycznego władcę Cesarstwa.

Crusader Kings II: Jade Dragon ukaże się przed końcem 2017 roku, w cenie 15 dolarów (ok. 54 zł).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: