Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2017, 09:44

Tekken 7 - sprzedaż przekroczyła 1,6 mln egzemplarzy

Firma Bandai Namco Entertainment poinformowała, że sprzedaż bijatyki Tekken 7 przekroczyła już 1,6 mln egzemplarzy.

Gra zaliczyła udany debiut. - Tekken 7 - sprzedaż przekroczyła 1,6 mln egzemplarzy - wiadomość - 2017-08-12
Gra zaliczyła udany debiut.
TEKKEN 7 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Bandai Namco Entertainment
  2. Wydawca: Bandai Namco Entertainment
  3. Gatunek: bijatyka
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 2 czerwca 2017 r.

Na początku czerwca ukazała się gra Tekken 7, czyli kolejna odsłona popularnej serii bijatyk firmy Bandai Namco Entertainment. Teraz wydawca pochwalił się wynikami tej produkcji. Okazuje się, że od dnia premiery produkcja rozeszła się w 1,6 mln egzemplarzy. To bardzo dobry wynik, gdyż firma przewidywała, że do końca roku sprzeda 2,1 mln sztuk, więc całkiem prawdopodobne, że uda się te prognozy przebić. Tak udany debiut rynkowy jest zasługą głównie dużej popularności tytułu w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Warto przypomnieć, że gra stanowiła pierwszą odsłonę cyklu, która ukazała się na PC. Wcześniej gracze komputerowi mogli co prawda zagrać w Street Fighter X Tekken, ale ten tytuł posiadał tylko część znanych postaci, a do tego produkcja bazowała na mechanice serii Street Fighter. Według serwisu Steam Spy, wydanie pecetowe Tekken 7 znalazło do tej pory około 250 tysięcy nabywców.

Tekken 7 trafiło do sprzedaży 2 czerwca tego roku, w wersjach na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. W tym miesiącu ukaże się DLC oferujące tryb Ultimate Tekken Bowl. Natomiast pod koniec roku mamy otrzymać następny dodatek, wprowadzający m.in. nowego wojownika imieniem Geese Howard.

Bandai Namco Entertainment pochwaliło się również, że w miniowym kwartale rozliczeniowym przychody z cyfrowych źródeł wzrosły o 130% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Ponadto na dystrybucję cyfrową przypadło 29% sprzedaży pełnych wersji gier wydawcy.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Tekken 7 – to nie jest tryumfalny powrót króla