Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Crusader Kings II: Jade Dragon (PC)

Crusader Kings II: Jade Dragon PC

Crusader Kings II: Jade Dragon to dodatek do wydanej w 2012 roku popularnej strategii historycznej studia Paradox Developments. Rozszerzenie do działania wymaga posiadania podstawowej wersji gry i wzbogaca ją o obecność Chin w rozgrywce.

To jest dodatek do gry Crusader Kings II: Mroczne Wieki.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | średniowiecze | Chiny | historyczne

PC Windows
Okładka Crusader Kings II: Jade Dragon (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16listopada2017

16listopada2017

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crusader Kings II: Jade Dragon to wydany na platformę PC dodatek do popularnej strategii z 2012 roku. Jest to rozszerzenie niesamodzielne, co oznacza, że do działania wymaga podstawowej wersji Crusader Kings II. Obie produkcje opracowało studio Paradox Developments.

Mechanika

Zgodnie z tytułem DLC wprowadza do rozgrywki Chiny, ale nie jako nację, którą możemy osobiście pokierować. Państwo Środka znajduje się poza grywalną mapą, ale za to jego wpływy na rozgrywki polityczne, zwłaszcza w Indiach oraz Transoksani, są bardzo duże i mają potencjał znacznego ułatwienia lub utrudnienia nam życia.

Dzięki wydanemu na PC Crusader Kings II: Jade Dragon gracze uzyskują dostęp do odrębnego okna opisującego status oraz pragnienia cesarza Chin, co ułatwia nam w razie potrzeby spełnienie zachcianek tego władcy. Możliwe jest też zostanie jego lennikiem, co przynosi wiele korzyści, ale też zagrożeń, jeśli nie zdążymy się od niego uniezależnić zanim straci wpływy.

Jak na Crusader Kings II przystało kluczową rolę odgrywają konkretne postacie. Książęta i awanturnicy regularnie opuszczają granice Chin, szukając sławy i bogactw w innych krajach. Możemy również skorzystać z Jedwabnego Szlaku, a uzyskiwane z niego zyski są bezpośrednio zależne od stabilności Państwa Środka. DLC wprowadza także do gry chińskie artefakty, sporo nowych portretów postaci oraz osiem dodatkowych casus belli.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Crusader Kings II: Jade Dragon

Klasyfikacja PEGI Crusader Kings II: Jade Dragon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Crusader Kings II: Jade Dragon

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium IV 2.4 GHz/AMD Athlon 3500+ 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon X1900 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wieści ze świata (Tekken 7, Sudden Strike 4, Crusader Kings II: Jade Dragon) 11/10/2017
Wieści ze świata (Tekken 7, Sudden Strike 4, Crusader Kings II: Jade Dragon) 11/10/2017

wiadomość11 października 2017

Dziś piszemy o Tekkenie 7, który przebił swoją sprzedażą Street Fightera V, Dunkierce w DLC do Sudden Strike 4 i mechanikach dodatku Crusader Kings II: Jade Dragon. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Crusader Kings II: Jade Dragon kolejnym dodatkiem do strategii studia Paradox
Crusader Kings II: Jade Dragon kolejnym dodatkiem do strategii studia Paradox

wiadomość25 sierpnia 2017

Studio Paradox Development zapowiedziało dodatek Crusader Kings II: Jade Dragon. Wprowadzi on do popularnej strategii Chiny jako zewnętrzne imperium, w istotny sposób wpływające na rozgrywki polityczne w grze.