Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Crusader Kings II: Jade Dragon (PC)
OkładkaCrusader Kings II: Jade Dragon (PC)

Crusader Kings II: Jade Dragon PC

Crusader Kings II: Jade Dragon to dodatek do wydanej w 2012 roku popularnej strategii historycznej studia Paradox Developments. Rozszerzenie do działania wymaga posiadania podstawowej wersji gry i wzbogaca ją o obecność Chin w rozgrywce.

To jest dodatek do gry Crusader Kings II: Mroczne Wieki.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | średniowiecze | Chiny | historyczne

Crusader Kings II: Jade Dragon Premiera PC

16listopada2017

Steam

16listopada2017

producent: Paradox Development Studio wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Crusader Kings II: Jade Dragon

Crusader Kings II: Mroczne Wieki

Victoria II

Sengoku

Crusader Kings II: Jade Dragon to wydany na platformę PC dodatek do popularnej strategii z 2012 roku. Jest to rozszerzenie niesamodzielne, co oznacza, że do działania wymaga podstawowej wersji Crusader Kings II. Obie produkcje opracowało studio Paradox Developments.

Mechanika

Zgodnie z tytułem DLC wprowadza do rozgrywki Chiny, ale nie jako nację, którą możemy osobiście pokierować. Państwo Środka znajduje się poza grywalną mapą, ale za to jego wpływy na rozgrywki polityczne, zwłaszcza w Indiach oraz Transoksani, są bardzo duże i mają potencjał znacznego ułatwienia lub utrudnienia nam życia.

Dzięki wydanemu na PC Crusader Kings II: Jade Dragon gracze uzyskują dostęp do odrębnego okna opisującego status oraz pragnienia cesarza Chin, co ułatwia nam w razie potrzeby spełnienie zachcianek tego władcy. Możliwe jest też zostanie jego lennikiem, co przynosi wiele korzyści, ale też zagrożeń, jeśli nie zdążymy się od niego uniezależnić zanim straci wpływy.

Jak na Crusader Kings II przystało kluczową rolę odgrywają konkretne postacie. Książęta i awanturnicy regularnie opuszczają granice Chin, szukając sławy i bogactw w innych krajach. Możemy również skorzystać z Jedwabnego Szlaku, a uzyskiwane z niego zyski są bezpośrednio zależne od stabilności Państwa Środka. DLC wprowadza także do gry chińskie artefakty, sporo nowych portretów postaci oraz osiem dodatkowych casus belli.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Crusader Kings II: Jade Dragon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Crusader Kings II: Jade Dragon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium IV 2.4 GHz/AMD Athlon 3500+ 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon X1900 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7