Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2017, 10:44

autor: Adrian Werner

Crusader Kings II: Jade Dragon kolejnym dodatkiem do strategii studia Paradox

Studio Paradox Development zapowiedziało dodatek Crusader Kings II: Jade Dragon. Wprowadzi on do popularnej strategii Chiny jako zewnętrzne imperium, w istotny sposób wpływające na rozgrywki polityczne w grze.

CRUSADER KINGS II: JADE DRAGON W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Paradox Development Studio
  2. Wydawca: Paradox Interactive
  3. Gatunek: strategia
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: 2017 r.

Pomimo pięciu lat na karku, strategia Crusader Kings II wciąż cieszy się dużą popularnością. Jednym z najważniejszych powodów tego sukcesu jest ciągłe rozwijanie gry za pomocą regularnie wydawanych dodatków. Twórcy, czyli ludzie ze studia Paradox, właśnie zapowiedzieli kolejne rozszerzenie, które zatytułowane zostało Crusader Kings II: Jade Dragon.

Będzie to dodatek niesamodzielny, co oznacza, że do działania ma wymagać podstawowej wersji gry. Twórcy nie podali dokładnej daty premiery, ograniczając się jedynie do stwierdzenia, że nastąpi ona wkrótce.

Crusader Kings II: Jade Dragon wprowadzi do rozgrywki Chiny, ale nie jako nację, którą będziemy mogli pokierować. Państwo Środka znajdzie się poza grywalną mapą, ale jego wpływy na rozgrywki polityczne, zwłaszcza w Indiach oraz Transoksani, będą duże, posiadając potencjał znacznego ułatwienia lub utrudnienia nam życia.

Gracze uzyskają dostęp do odrębnego okna, opisującego status praz pragnienia Cesarza Chin, i ułatwiającego nam w razie potrzeby spełnienie zachcianek tego władcy. Możliwe też będzie zostanie jego lennikiem, co przyniesie wiele korzyści, ale też zagrożeń, jeśli nie zdążymy się uniezależnić zanim straci on wpływy.

Jak na Crusader Kings II przystało, kluczową rolę odegrają konkretne postacie. Książęta i awanturnicy mają regularnie opuszczać granice Chin, szukając sławy i bogactw w innych krajach. Będziemy mogli również skorzystać z Jedwabnego Szlaku, a uzyskiwane z niego zyski będą bezpośrednio zależne od stabilności Państwa Środka. DLC wprowadzi także do gry chińskie artefakty, sporo nowych portretów postaci oraz osiem dodatkowych casus belli.

  1. Oficjalna strona dodatku