Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2017, 11:32

Zapowiedziano remake Secret of Mana

Firma Square Enix ujawniła remake Secret of Mana, czyli jednego z najpopularniejszych RPG-ów akcji z 16-bitowej generacji konsol. Nowa wersja ukaże się w przyszłym roku na pecety oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita.

SECRET OF MANA W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Square Enix
  2. Wydawca: Square Enix
  3. Gatunek: RPG akcji
  4. Platformy: PC, PS4, Vita
  5. Data premiery: 15 lutego 2018 r.

Firma Square Enix sprawiła nam miłą niespodziankę zapowiadając remake Secret of Mana, czyli klasycznego RPG-a akcji, wydanego pierwotnie w 1993 roku na 16-bitowe Super Nintendo Entertainment System. Nowa wersja tego przeboju zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita. Produkcja trafi do sprzedaży 15 lutego przyszłego roku, równocześnie na wszystkie trzy platformy sprzętowe.

Na razie informacje na temat gry są dosyć skromne. Wiemy, że porzuci ona pełną dużych pikseli dwuwymiarową grafikę pierwowzoru i przestawi się na pełne 3D, które jednocześnie wykonane zostanie w kreskówkowej stylistyce. Ponadto wszystkie kwestie dialogowe zostaną zdubbingowane, a mechanizmy rozgrywki ulepszone, tak, aby odpowiadały współczesnym standardom.

Warto przypomnieć, że Secret of Mana to w rzeczywistości druga odsłona cyklu Seiken Densetsu. Część pierwsza ukazała się w Stanach Zjednoczonych jako Final Fantasy Adventure, a w Europie jako Mystic Quest. Produkcja ta otrzymała w zeszłym roku remake, zatytułowany Adventures of Mana i sądzimy, że zapowiedziana właśnie nowa wersja Secret of Mana zostanie zrealizowana podobnie.

Spodziewamy się więc, że bez zmian pozostanie fabuła i struktura kampanii, wraz ze wszystkimi przygodami. Natomiast zmiany zapewne zajdą w sterowaniu i mechanizmach walki, choć te z pierwowzoru wciąż sprawdzają się całkiem nieźle, więc nie należy oczekiwać żadnych rewolucji. Modyfikacje tych aspektów zapewne ograniczą się głównie do lepszego wykorzystania współczesnych metod sterowanie.

Przede wszystkim jednak warto pamiętać, że Adventures of Mana okazało się wyśmienitą produkcją, pozostającą wierną pierwowzorowi tam gdzie trzeba i uaktualniającą to, co wymagało zmian. Oczekujemy więc, że remake Secret of Mana okaże się projektem równie udanym.

  1. Oficjalna strona gry