Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2020, 15:55

autor: AlexB

Mass Effect, Battlefield, Sims i inne - jak radzi sobie EA na Steamie

Niektóre gry z katalogu EA pojawiły się ostatnio na platformie Steam i część z nich radzi sobie całkiem nieźle. Bardzo dobrymi statystykami jeśli chodzi o liczbę osób bawiących się jednocześnie mogą pochwalić się takie tytuły, jak Star Wars: Battlefront II, Battlefield V, Dragon Age: Inkwizycja oraz The Sims 4.

Mass Effect, Battlefield, Sims i inne - jak radzi sobie EA na Steamie - ilustracja #1
Battlefield V jest jedną z gier, które całkiem nieźle radzą sobie na Steamie.

Jednym z najbardziej interesujących wydarzeń końcówki ubiegłego roku był powrót firmy Electronic Arts na Steama. Od ogłoszenia tej decyzji w cyfrowym sklepie firmy Valve zdążyło się już pojawić całkiem sporo pozycji z wydawniczego katalogu owego potentata w branży elektronicznej rozrywki. Z tych nieco już starszych, które zadebiutowały niedawno, możemy wymienić chociażby Mass Effecta 3, The Sims 4, obie nowe odsłony Star Wars: Battlefront, Battlefielda 1 oraz V, Dragon Age: Inkwizycję czy Titanfalla 2. Ostatnio pisaliśmy, że w przypadku tej ostatniej produkcji premiera na Steamie okazała się sporym sukcesem. A jak radzą sobie na tej popularnej platformie inne wybrane pozycje firmy EA? Pewien pogląd na to mogą dawać dane znajdujące się w serwisie Steam Charts.

Masse Effect 3

 1. Data premiery na Steam – 11 czerwca 2020 r.
Mass Effect, Battlefield, Sims i inne - jak radzi sobie EA na Steamie - ilustracja #2
Źródło wszystkich wykresów: Steam Charts

W szczytowym okresie w Mass Effecta 3 bawiło się jednocześnie 439 użytkowników Steama. Wczorajszy szczyt wynosił 395 osób. Nie są to liczby specjalnie wysokie i co ciekawe, są one niższe niż w przypadku dwóch poprzednich odsłon kultowego cyklu BioWare, które były obecne na platformie firmy Valve wcześniej. Zapewne jest to spowodowane faktem, że większość zainteresowanych graczy pecetowych ma już wersję tej ośmioletniej produkcji na Originie.

 1. Wykres na Steam Charts

Battlefield 4

 1. Data premiery na Steam – 11 czerwca 2020 r.
Mass Effect, Battlefield, Sims i inne - jak radzi sobie EA na Steamie - ilustracja #3

Mimo siedmiu lat na karku Battlefield 4 od studia DICE wciąż radzi sobie całkiem nieźle na Steamie. W szczytowym okresie na platformie firmy Valve bawiło się w tej strzelance FPP 1203 osoby. Wczoraj licznik dobił do 1048 osób. Patrząc całościowo, liczba użytkowników Steama mających uruchomionych ten tytuł w tym samym momencie utrzymuje się na w miarę stabilnym poziomie.

 1. Wykres na Steam Charts

Battlefield 1

 1. Data premiery na Steam - 11 czerwca 2020 r.
Mass Effect, Battlefield, Sims i inne - jak radzi sobie EA na Steamie - ilustracja #4

Nieco większą popularnością od Battlefielda 4 cieszy się na Steamie Battlefield 1. W tej pierwszowojennej strzelance w szczytowym okresie bawiło się na platformie firmy Valve 1646 osób. Natomiast wczoraj o godzinie 16:00 czasu polskiego udało mu się dobić do 1160 osób. Wyniki przyzwoite, lecz patrząc na wykres, widać pewną tendencję spadkową.

 1. Wykres na Steam Charts

Battlefield V

 1. Data premiery na Steam – 11 czerwca 2020 r.
Mass Effect, Battlefield, Sims i inne - jak radzi sobie EA na Steamie - ilustracja #5

W porównaniu ze swoimi starszymi braćmi wymienionymi powyżej, jak na razie najnowsza odsłona popularnego cyklu FPS-ów od studia DICE radzi sobie na Steamie najlepiej. W szczytowym momencie bawiło się w niej nieco ponad 2000 osób, a jej najlepszy wczorajszy wynik wynosi 1609 graczy. W przypadku tego tytułu również widać pewną delikatną tendencję spadkową, choć generalnie zainteresowanie nim wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie.

 1. Wykres na Steam Charts

The Sims 4

 1. Data premiery na Steam – 19 czerwca 2020 r.
Mass Effect, Battlefield, Sims i inne - jak radzi sobie EA na Steamie - ilustracja #6

Można się z Simsów śmiać, lecz nie da się ukryć, że stanowią one jeden z fenomenów, jeśli chodzi o elektroniczną rozrywkę. Nic zatem dziwnego, że w niecały tydzień po steamowej premierze produkcji radzi sobie na tej platformie bardzo dobrze. W szczytowym okresie tytuł uruchomionych miało na niej 2918 graczy. Z kolei wczoraj The SIms 4 udało się osiągnąć pułap 2850 osób bawiących się jednocześnie na Steamie. Liczby są jak na razie bardzo stabilne i nie widać większych tendencji spadkowych.

 1. Wykres na Steam Charts

Dragon Age: Inkwizycja

 1. Data premiery na Steam – 4 czerwca 2020 r.
Mass Effect, Battlefield, Sims i inne - jak radzi sobie EA na Steamie - ilustracja #7

Kolejna produkcja BioWare, która zaliczyła ostatnio swój debiut na Steamie. Radzi sobie ona jednak dużo lepiej od Mass Effecta 3. W szczytowym momencie na platformie firmy Valve w tytule bawiły się 1844 osoby. Natomiast wczoraj liczba ta sięgnęła 1226 graczy. Omawiane wyniki osiągane przez Dragon Age: Inkwizycję zaczęły delikatnie spadać od ubiegłego tygodnia.

 1. Wykres na Steam Charts

Star Wars: Battlefront

 1. Data premiery na Steam – 11 czerwca 2020 r.
Mass Effect, Battlefield, Sims i inne - jak radzi sobie EA na Steamie - ilustracja #8

Przygotowana przez firmę DICE sieciowa strzelanka z 2015 roku rozgrywająca się w uniwersum Gwiezdnych wojen nie może się pochwalić wybitnymi wynikami na Steamie. W szczytowym momencie tytuł miało uruchomionych na platformie firmy Valve 180 osób, a wczoraj liczba ta sięgnęła zaledwie 89. Niestety, wyniki te z dnia na dzień spadają.

 1. Wykres na Steam Charts

Star Wars: Battlefront II

 1. Data premiery na Steam – 11 czerwca 2020 r.
Mass Effect, Battlefield, Sims i inne - jak radzi sobie EA na Steamie - ilustracja #9

Dużo lepiej od poprzedniczki poradził sobie na Steamie Star Wars: Battlefront II. W szczytowym momencie w grze bawiło się 3311 użytkowników platformy firmy Valve. Z kolei wczoraj liczba ta sięgnęła 2725 osób. Co istotne, sądząc po wykresie w serwisie Steam Charts, istnieje spora szansa, że popularność tytułu nie spadnie w zastraszającym tempie.

 1. Wykres na Steam Charts

Need for Speed: Heat

 1. Data premiery na Steam – 4 czerwca 2020 r.
Mass Effect, Battlefield, Sims i inne - jak radzi sobie EA na Steamie - ilustracja #10

Na koniec coś dla fanów samochodów, czyli Need for Speed: Heat. Tytuł studia Ghost Games jest obecny na Steamie już od blisko trzech tygodni i całkiem nieźle się na nim zadomowił. W szczytowym momencie miało go uruchomionych 5880 użytkowników popularnej platformy cyfrowej dystrybucji. Choć obecnie liczby osiągane przez tę produkcję nie są tak wysokie, to nie przynoszą one wstydu. Wczoraj Need for Speed: Heat dobiło do 4159 graczy na Steamie.

 1. Wykres na Steam Charts

Podsumowując, choć hitom z katalogu Electronic Arts daleko jest to steamowej czołówki, jeśli chodzi o liczbę graczy bawiących się jednocześnie, to w większości osiągają one bardzo przyzwoite wyniki, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że spora część z opisanych tutaj produkcji trochę już znajduje się na rynku, również pecetowym. Zatem włodarze giganta z Redwood raczej nie mają większych powodów, by żałować swojej decyzji o powrocie na platformę ekipy z Valve. Lecz jak będzie się układała współpraca tych dwóch firm w przyszłości? Odpowiedź na to pytanie poznamy z czasem.

 1. Oficjalna strona firmy Electronic Arts
 2. Serwis Steam Charts