Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2020, 15:51

autor: Froozyy

Blizzard ukarał zawodnika za zachowanie żony

Profesjonalny gracz Hearthstone'a, Janne „Savjz” Mikkonen, zdradził wczoraj, dlaczego nie pozwolono mu wziąć udziału w ostatnim dużym turnieju Blizzarda. Powodem miało być negatywne nastawienie jego żony do działań firmy. Gdy informacja ta obiegła internet, zawodnik został przeproszony, a jego zakaz zniesiony.

Blizzard ukarał zawodnika za zachowanie żony - ilustracja #1
Janne „Savjz” Mikkonen.

Janne Mikkonen, znany lepiej pod pseudonimem „Savjz”, to fiński profesjonalny gracz Hearthstone’a reprezentujący barwy drużyny Team Liquid. Wczoraj doszło do kuriozalnej sytuacji, gdy żona Savjza poinformowała za pośrednictwem Twittera, dlaczego jej mąż nie mógł wziąć udziału w ostatnim dużym turnieju organizowanym przez Blizzarda. Jednym z powodów zakazu był agresywny komentarz żony gracza w stronę firmy.

Na ostatniej transmisji na żywo Savjz nieco szerzej wypowiedział się w tym temacie. Okazało się, że tak naprawdę wszystko rozchodzi się o sprawę z 2019 roku, gdy Blizzard masowo zwolnił wielu swoich pracowników, aby chwilę później ponownie rekrutować na te same stanowiska. Wśród zwolnionych była żona fińskiego gracza, która od tamtego czasu stara się w internecie zwrócić uwagę innych na nieprofesjonalne podejście Blizzarda. Savjz twierdzi, że w ramach zemsty i obawy o negatywne nastawienie jego partnerki do działań firmy nie zaproszono go na turniej.

Moja żona pracowała w Blizzardzie i oni nie mogą mnie teraz zapraszać na turnieje, ponieważ uważają, że mogę posiadać różne nieciekawe informacje na temat firmy. Kiedy ją zwolnili, to napisała kilka postów na Twitterze, które miały na celu zwrócenie uwagi na zwalnianie pracowników i zatrudnianie innych na wolne stanowiska oraz na tego typu korporacyjne rzeczy. To było jakieś dwa lata temu. Tak że Blizzard mści się na mnie, to w sumie tyle. I to nawet nie tak, że ja to zrobiłem.

Blizzard nie wypowiedział się jeszcze oficjalnie w tej sprawie, ale w nocy sprawa nabrała ona rozgłosu, a z graczem skontaktowała się osoba odpowiedzialna za kontakty ze społecznością. Savjz podobno został przeproszony i dostał zgodę na uczestnictwo w następnych turniejach. Jego żona również może się na nich pojawić jako gość. Według pracownika Blizzarda powodem niedopuszczenia gracza do udziału w turnieju miała być jego niechęć do podpisania umowy poufności, ale Savjz całkowicie tej informacji zaprzeczył.