Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2018, 09:45

Pudełkowe Battlefield 5 sprzedaje się znacznie gorzej niż Battlefield 1

Według danych grupy Chart-Track, pudełkowe wydanie Battlefield V sprzedaje się na rynku brytyjskim ponad dwukrotnie gorzej niż Battlefield 1 w analogicznym okresie w 2016 roku. Gra wyraźnie przegrywa również z Call of Duty: Black Ops 4.

Battlefield V ukazało się 20 listopada tego roku. - Pudełkowe Battlefield 5 sprzedaje się znacznie gorzej niż Battlefield 1 - wiadomość - 2018-11-27
Battlefield V ukazało się 20 listopada tego roku.
BATTLEFIELD V W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: DICE
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 20 listopada 2018 r.

Już ponad tydzień minął od oficjalnej premiery Battlefielda V, czyli najnowszej odsłony popularnego strzelankowego cyklu studia DICE. Wielu graczy zastanawia się więc, jak produkcja poradziła sobie na rynku. Takie osoby zainteresować powinny dane udostępnione przez firmę Chart-Track, według których w Wielkiej Brytanii pudełkowa wersja BF5 nie sprzedała się nawet w połowie tak dobrze, jak wydany dwa lata temu Battlefield 1.

Te informacje brzmią tragicznie dla firmy Electronic Arts, ale w rzeczywistości nie powinno się na ich podstawie wyciągać wniosków odnośnie porażki gry. To dane tylko z jednego rynku, obejmujące wyłącznie wydanie pudełkowe, co w obliczu rosnącego znaczenia dystrybucji cyfrowej jest wyjątkowo niemiarodajne. Dobry tego przykład otrzymaliśmy w zeszłym miesiącu, kiedy to donosiliśmy, że w Wielkiej Brytanii pudełkowe Assassin’s Creed Odyssey znalazło o 26% mniej nabywców niż Assassin’s Creed Origins. W rzeczywistości okazało się, że tegoroczna odsłona cyklu firmy Ubisoft zaliczyła najlepszy debiut w serii od lat.

W przypadku Battlefielda V sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że w rzeczywistości gra debiutowała trzykrotnie. Wpierw 9 listopada została udostępniona abonentom usługi Origin Access Premier, a tydzień później do zabawy dołączyły osoby z edycjami Deluxe. Część fanów zakupiła więc produkcję przed okresem, który objęły dane Chart-Track.

Jednak nawet biorąc to wszystko pod uwagę, Electronic Arts ma powody do niepokoju. Jeśli chodzi o sprzedaż pudełkowych wydań na rynku brytyjskim, grze Battlefield V nie udało się osiągnąć nawet połowy wyniku Call of Duty: Black Ops 4. Nowa produkcja studia DICE nie potrafiła także wyrównać wyniku Battlefield Hardline, choć w tym przypadku sprzedaż cyfrowa najpewniej zapewniła BF5 lepszy debiut niż w przypadku tego policyjnego spin-offa.

Warto na koniec podać listę dziesięciu najlepiej sprzedających się gier pudełkowych w zeszłym tygodniu na rynku brytyjskim:

#

Gra

1.

FIFA 19

2.

Call of Duty: Black Ops 4

3.

Red Dead Redemption II

4.

Battlefield V

5.

Forza Horizon 4

6.

Marvel's Spider-Man

7.

Fallout 76

8.

Pokémon: Let's Go Pikachu

9.

Spyro Reignited Trilogy

10.

Mario Kart 8 Deluxe

  1. Oficjalna strona serii Battlefield
  2. Recenzja gry Battlefield 5 – świetne multi i słaba kampania