Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2018, 09:31

autor: Adrian Werner

Battlefield 5 - poznaliśmy wymagania zamkniętej alfy

Studio DICE ujawniło wreszcie zaktualizowane wymagania sprzętowe pecetowej wersji Battlefield V. Dotyczą one zamkniętej alfy, ale i tak dają dobre pojęcie o tym, jaki sprzęt będzie potrzebny do komfortowej rozgrywki. Twórcy podali także, kto weźmie udział w testach.

Na premierę gry poczekamy do października. - Battlefield 5 - poznaliśmy wymagania zamkniętej alfy - wiadomość - 2018-06-28
Na premierę gry poczekamy do października.
BATTLEFIELD V W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: DICE
 2. Wydawca: Electronic Arts
 3. Gatunek: FPS
 4. Platformy: PC, XONE, PS4
 5. Data premiery: 19 października 2018 r.

Dzisiaj ruszy zamknięta alfa Battlefield V, czyli najnowszej odsłony popularnego cyklu strzelanek studia DICE. Weźmie w niej udział tylko starannie wyselekcjonowana grupa graczy z Europy i Ameryki Północnej. Nie ma możliwości samodzielnego zgłaszania się do testów, gdyż autorzy sami wybierają uczestników spośród zaufanych osób ze społeczności. Większość z nas więc sobie nie pogra, ale mimo to warto zwrócić uwagę na alfę, gdyż przy ich okazji opublikowano oficjalne wymagania sprzętowe.

W maju, krótko po ujawnieniu gry, w serwisie Origin pojawiły się wymagania, ale szybko okazało się, że w rzeczywistości pochodziły one z Battlefielda 1 i umieszczono je na stronie jako placeholder. Dopiero teraz autorzy naprawdę podali, jakie konfiguracje będą potrzebne do komfortowej zabawy.

Analizując poniższe informacje, należy oczywiście pamiętać, że dotyczą one wersji alfa. Najprawdopodobniej do czasu premiery twórcy dodatkowo zoptymalizują grę. Mimo to poniższe konfiguracje dają ogólne pojęcie o tym, na jakie wymagania powinni szykować się fani serii.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i5 6600K lub AMD FX-8350
 2. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1050 / GTX 660 2GB lub AMD Radeon HD 7850 2GB
 3. Wersja DirectX: 11
 4. Pamięć: 8 GB RAM
 5. Miejsce na dysku: 50 GB
 6. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8.1/10

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i7 4790 lub AMD Ryzen 3 1300X
 2. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 3GB lub AMD Radeon RX 480 4GB
 3. Wersja DirectX: 11
 4. Pamięć: 16 GB RAM
 5. Miejsce na dysku: 50 GB
 6. System operacyjny: 64-bitowy Windows 10

Co ciekawe, uczestnicy zamkniętej alfy będą mogli bez żadnych ograniczeń dzielić się materiałami wideo zarejestrowanymi podczas testów. Wkrótce powinniśmy więc otrzymać masę nowych zapisów rozgrywki.

Przypomnijmy, że Battlefield V zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 19 października, a osoby z Deluxe Edition rozpoczną zabawę trzy dni wcześniej. Gra otrzyma pełną polską lokalizację na wszystkich trzech platformach sprzętowych. Grający na PC będą mogli wybrać między polską a angielską wersją językową. Jest to o tyle ważne, gdyż w przypadku Battlefielda 1 dostępne były tylko języki polski i rosyjski.

Zainteresowanym dowiedzeniem się więcej na temat tego projektu polecamy zapoznanie się z naszą zapowiedzią, opracowaną na podstawie grywalnej wersji udostępnionej na imprezie EA Play.

 1. Oficjalna strona serii Battlefield
 2. Graliśmy w Battlefield V – to nadal stary, dobry BF!
 3. Kobiety na frontach II wojny światowej – Battlefield V a historia
 4. Gdzie się podziała II wojna światowa? Analiza gry Battlefield V