Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 czerwca 2018, 09:00

autor: Ender

Pierwszy zwiastun filmu Dywizjon 303

W sieci pojawił się pierwszy pełny zwiastun filmu Dywizjon 303, inspirowanego książką Arkadego Fiedlera, która opowiadała o polskich lotnikach broniących Wielkiej Brytanii podczas II wojny światowej. Obraz trafi na ekrany kin 31 sierpnia.

Twórcy wojennego filmu Dywizjon 303 zaprezentowali jego pierwszy pełny zwiastun. Obraz jest koprodukcją polsko-brytyjską, która inspirowana jest znaną książką Arkadego Fiedlera pod tym samym tytułem. Przedstawia on historię lotników wchodzących w skład dywizjonu 303 Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii, biorącego udział w obronie wyspy podczas II wojny światowej. Jego piloci wsławili się niesamowitą skutecznością i zaciekłością w walce z Niemcami. W rolach głównych zobaczymy między innymi Piotra Adamczyka, Annę Prus, Macieja Zakościelnego oraz Krzysztofa Kwiatkowskiego. Twórcy chwalą się nie tylko efektami specjalnymi i ścisłą współpracą z historykami, którzy dbają o autentyczność filmu, ale także pełnym wsparciem ze strony rodziny Fiedlera. Dywizjon 303 pojawi się w polskich kinach 31 sierpnia tego roku.

Co ciekawe, 17 sierpnia, a więc dwa tygodnie przed premierą Dywizjonu 303, na srebrnych ekranach w kraju zadebiutuje drugi obraz opowiadający o sławnym oddziale Polaków, zatytułowany 303. Bitwa o Anglię (tyt. org. Hurricane: Squadron 303). Tutaj również mamy do czynienia z koprodukcją twórców z Polski i Wielkiej Brytanii, jej reżyserem oraz scenarzystami są jednak Brytyjczycy, a film został nakręcony w całości w języku angielskim.

Chociaż twórcy chwalą się historyczną zgodnością z faktami, dwa lata temu z powodu jej braku, a także wprowadzania niechcianych zmian w scenariuszu, poprzedni dystrybutor obrazu zerwał umowę z filmowcami. - Pierwszy zwiastun filmu Dywizjon 303 - wiadomość - 2018-06-29
Chociaż twórcy chwalą się historyczną zgodnością z faktami, dwa lata temu z powodu jej braku, a także wprowadzania niechcianych zmian w scenariuszu, poprzedni dystrybutor obrazu zerwał umowę z filmowcami.