Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2018, 20:19

autor: Ender

My Brother Rabbit to nowa przygodówka studia Artifex Mundi

My Brother Rabbit to nowa przygodówka point-and-click, której producentem jest polskie studio Artifex Mundi, znane dzięki niezliczonym grom typu HOPA. Nowa produkcja pojawi się jesienią na komputerach PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Artifex Mundi z Zabrza pozostaje wciąż w cieniu innych dużych polskich deweloperów, ale to ponad 150-osobowe studio ma na swoim koncie już kilkadziesiąt dobrze przyjętych tytułów. Większą część dorobku zespołu stanowią produkcje typu hidden object lub gry logiczne, posiadające oddaną, acz niszową grupę fanów. Producenci poszerzają nieco swoją ofertę za sprawą zapowiedzianej właśnie gry My Brother Rabbit. Będzie to klasyczna dwuwymiarowa przygodówką point and click, która jesienią tego roku trafi do właścicieli komputerów PC oraz konsol Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

Bohaterami My Brother Rabbit jest rodzeństwo dzieci - młodsza siostra i starszy brat. Ich szczęśliwe życie zostaje przerwane, gdy dziewczynka zapada na ciężką chorobę i musi być hospitalizowana. Podczas gdy rodzice desperacko szukają sposobu na ratunek dla dziecka, brat radzi sobie z trudną sytuacją przenosząc się wraz z siostrą w bogaty świat wyobraźni. Jednym z mieszkańców fantastycznej krainy stworzonej przez dzieci jest uroczy pluszowy królik, który chce wyleczyć podupadłego na zdrowiu przyjaciela. Podczas przygody towarzyszymy i pomagamy futrzakowi w tym zadaniu, biorąc udział w prostych minigrach, rozwiązując zagadki logiczne, a także zbierając różnego rodzaju przedmioty. W trackie rozgrywki zwiedzamy niezwykle kolorowe i animowane dwuwymiarowe lokacje, które łączą świat fantasy z ponurą szpitalną rzeczywistością.

  1. Oficjalna strona My Brother Rabbit
  2. Oficjalna strona Artifex Mundi