Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2021, 10:12

Battlefield 5 podbił Steam; darmowy weekend przyciągnął tłumy graczy

Jeszcze przed debiutem Battlefielda 2042 BFV nagle stał się jedną z najpopularniejszych gier na Steamie. Przepis na sukces? Darmowy weekend i kusząca promocja.

Nie jest tajemnicą, że wyprzedaże stanowią doskonałą zachętę do zakupu niemal dowolnej produkcji, a co dopiero możliwość sprawdzenia znanej marki za darmo. W ten sposób Battlefield V stał się jedną z najpopularniejszych gier na Steamie. W chwili pisania tego tekstu w BFV bawi się jednocześnie prawie 39 tysięcy osób, a dzisiejszy rekord to niemal 70 tysięcy graczy.

Dla przypomnienia: w miniony weekend „piątego” Battlefielda można było tymczasowo dodać do swojej kolekcji Steam za darmo. Tak, chodziło tylko o podstawową wersję bez dodatków, ale to wystarczyło, by gra pobiła własny rekord aktywności. W szczytowym momencie BFV było uruchomione przez ponad 76 tysięcy użytkowników platformy jednocześnie (via SteamDB). To wystarczyło, by tytuł zawitał do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych pozycji na Steamie.

Jednakże zainteresowanie bynajmniej nie spadło po zakończeniu darmowego weekendu, skoro nawet dziś w grze przebywało w tym samym momencie 69 tysięcy osób. To zapewne zasługa wciąż obowiązującej promocji, w ramach której Battlefielda V można kupić za 26,99 złotych. Nawet jeśli uznać domyślną cenę 269,90 zł za przesadzoną (vide: Growa Porównywarka Cenowa), trudno znaleźć lepszą ofertę.

Oczywiście nie jest to wielkim zaskoczeniem, zwłaszcza że ledwo ponad miesiąc temu podobne (choć nieco mniej imponujące) wyniki przyniósł darmowy weekend z Battlefieldem 1 (via SteamDB). Trzeba też pamiętać, że Battlefield V jest dostępny nie tylko na Steamie. Electronic Arts nadal korzysta z własnej platformy, a przez cały sierpień gra była oferowana za darmo na Originie posiadaczom aktywnego abonamentu Prime Gaming. Innymi słowy, jeszcze przed rozpoczęciem darmowego weekendu gracze mieli mnóstwo czasu na zdobycie BFV bezpłatnie.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej