Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2017, 07:53

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Powstają już dwie nowe odsłony serii Battlefield?

Pojawiły się nowe doniesienia w sprawie niedawnych plotek związanych z przyszłoroczną odsłoną serii Battlefield. Wygląda na to, że Bad Company 3 nie pojawi się w 2018 roku. Ponadto DICE pracuje jeszcze nad Battlefieldem, który przeniesie nas w czasy II wojny światowej.

Szwedzki oddział DICE w następnej grze pozwoli nam wziąć udział w II wojnie światowej. - Powstają już dwie nowe odsłony serii Battlefield? - wiadomość - 2017-12-18
Szwedzki oddział DICE w następnej grze pozwoli nam wziąć udział w II wojnie światowej.

Kilka dni temu pisaliśmy o niepotwierdzonych informacjach w sprawie kolejnej odsłony serii Battlefield, którą rzekomo miał być Battlefield: Bad Company 3. „Miał”, bo okazało się, że youtuber AlmightyDaq, odpowiedzialny za wyciek szczegółów, wypuścił jeszcze jeden materiał w tej sprawie i ujawnił kilka dodatkowych rzeczy. Pierwsza sprawa jest taka, że BC3 powstaje i jest tworzone przez ekipę DICE LA, czyli zespół utworzony na bazie Danger Close Games (m.in. Medal of Honor: Warfighter). Produkcja pojawić ma się w nieokreślonej przyszłości, ale nie w 2018 roku, co sugeruje zresztą zmiana tytułu poprzedniego nagrania youtubera. Druga informacja jest taka, że DICE Sweden, czyli deweloper-matka, znany z poprzednich odsłon Battlefielda, pracuje nad kolejną częścią, która tym razem przeniesie nas w czasy II wojny światowej.

Niestety tak naprawdę nie wiadomo, kiedy rzeczone gry pojawią się na rynku. Wychodzi jednak na to, że w pierwszej kolejności ukaże się historyczny Battlefield, a dopiero później doczekamy się Bad Company 3. Oczywiście tradycyjnie przypominamy, że to niepotwierdzone informacje, więc ostatecznie może się okazać, że Electronic Arts ma zupełnie inne plany na rozwój Battlefielda. Niemniej pamiętajmy, że AlmightyDaq wyjawił sporo konkretów na temat Battlefielda 1 przed jego oficjalną zapowiedzią, więc z pewnością ujawniane przez niego informacje należy brać pod uwagę.

Natomiast osobiście uważam, że w przyszłym roku nie pojawi się żadna odsłona serii. Po wydanej w 2013 roku grze Battlefield 4 ekipa DICE otrzymała nie dwa, a trzy lata na produkcję kolejnej części, co związane było m.in. z rozmaitymi problemami, z którymi borykała się czwórka w początkowym okresie życia. Battlefield 1 zadebiutował w październiku 2016 roku, więc wydaje się, że Battlefield 2 (czy jakkolwiek inaczej będzie się nazywać ta gra) trafi na rynek w 2019 roku, a dopiero później, czyli w 2020 lub 2021 roku, doczekamy się nowej odsłony „Złej Kompanii”.