Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 grudnia 2017, 23:08

Promocje mobilne na weekend 16-17 grudnia (Star Wars: KOTOR, Mega Man, Assassin's Creed Identity)

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich tytułów jak Star Wars: Knights of the Old Republic, LEGO Star Wars, seria Mega Man, Assassin's Creed Identity, trylogia shmupów Ray, a także Hero Siege Pocket Edition.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

W kinach Ostatni Jedi, a na smartfonach i tabletach KOTOR za połowę ceny. - Promocje mobilne na weekend 16-17 grudnia (Star Wars: KOTOR, Mega Man, Assassin's Creed Identity) - wiadomość - 2017-12-15
W kinach Ostatni Jedi, a na smartfonach i tabletach KOTOR za połowę ceny.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Wyprzedaż gier na licencji Star Wars (Android/iOS) – m.in. KOTOR i LEGO Star Wars

Z okazji debiutu filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi na platformach Google Play i App Store trwa wyprzedaż gier mobilnych na licencji Star Wars. Wyliczankę rozpoczynamy od kultowego RPG-a Knights of the Old Republic, którego kupicie za połowę ceny. Coś dla siebie znajdą również fani flipperów – Star Wars Pinball od Zen Studios z podstawowym stołem nawiązującym do Imperium kontratakuje pobierzecie za darmo, a pozostałe są oferowane 50% taniej. Przeceniono również znakomity zestaw LEGO Star Wars: The Complete Saga oraz nieco mniej udaną, ale w dalszym ciągu dostarczającą sporo rozrywki klockową adaptację LEGO Star Wars: The Force Awakens.

 1. Star Wars: Knights of the Old Republic – Android: 21,99 zł / iOS: 23,99 zł
 2. Star Wars Pinball – Android: za darmo / iOS: za darmo (kolejne stoły 50% taniej)
 3. LEGO Star Wars: The Complete Saga – Android: 21,99 zł / iOS: 23,99 zł
 4. LEGO Star Wars: The Force Awakens – Android: 21,99 zł / iOS: 23,99 zł

Wyprzedaż gier z serii Mega Man (Android/iOS)

Firma Capcom obniżyła cenę mobilnych konwersji sześciu pierwszych odsłon serii Mega Man. Klasyczna platformowa marka, pamiętająca czasy 8-bitowej konsoli Nintendo Entertainment System (NES), trafiła na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS w styczniu tego roku. Przedsięwzięcie spotkało się z ostrą krytyką – Japończykom oberwało się przede wszystkim za niechlujność w zakresie przenoszenia poszczególnych gier na urządzenia mobilne (m.in. problemy z płynnością animacji, sterowaniem i detekcją kolizji, kiepski interfejs itd.). Z czasem jednak pojawiły się głosy, że konwersje mimo wszystko udanie oddają ducha oryginałów. Promocja to dobry moment na samodzielne sprawdzenie, kto ma rację.

 1. Mega Man Mobile – Android: ok. 5 zł / iOS: 4,99 zł
 2. Mega Man 2 Mobile – Android: ok. 5 zł / iOS: 4,99 zł
 3. Mega Man 3 Mobile – Android: ok. 5 zł / iOS: 4,99 zł
 4. Mega Man 4 Mobile – Android: ok. 5 zł / iOS: 4,99 zł
 5. Mega Man 5 Mobile – Android: ok. 5 zł / iOS: 4,99 zł
 6. Mega Man 6 Mobile – Android: ok. 5 zł / iOS: 4,99 zł
 7. Mega Man Mobile Bundle w App Store – 13,99 zł

Assassin’s Creed Identity

Nie sposób wzgardzić 80-procentową przeceną Assassin’s Creed Identity, tym bardziej, że jest to przyzwoita mobilna odsłona bestsellerowego cyklu, który zaliczył niedawno udany powrót za sprawą Assassin’s Creed Origins. Produkcję zrealizowano w formie trzecioosobowego RPG akcji, który przenosi nas w czasy włoskiego renesansu i pozwala wcielić w samodzielnie wykreowanego asasyna, rozwijanego wraz z postępami w rozgrywce. Kilkanaście typów zadań i świetnie zaprojektowane, typowo asasyńskie lokacje zachęcające do korzystania z akrobatycznych umiejętności bohatera czynią z gry bardzo ciekawe doświadczenie, godne uwagi przez każdego fana serii.

 1. Android: 2,99 zł
 1. iOS: 2,99 zł

Wyprzedaż gier firmy Taito (Android/iOS) – Space Invaders, trylogia Ray, Puzzle Bobble Journey

Japońskie studio Taito przeceniło mobilne konwersje swoich arcade’owych hitów. Taniej kupicie m.in. shmupy wchodzące w skład trylogii Ray, klasyczną strzelaninę Space Invaders, a także specjalną odsłonę logiczno-zręcznościowej serii Puzzle Bobble o podtytule Journey. Pełna oferta prezentuje się następująco:

 1. Dariusburst -SP- - Android: 16,99 zł / iOS: 18,99 zł
 2. Puzzle Bobble Journey – Android: 12,99 zł / iOS: 13,99 zł
 3. RayForce – Android: 16,99 zł / iOS: 18,99 zł
 4. RayStorm – Android: 25,99 zł / iOS: 27,99 zł
 5. RayCrisis – Android: 29,99 zł / iOS: 32,99 zł
 6. Space Invaders – Android: ok. 9 zł / iOS: 8,99 zł

Hero Siege: Pocket Edition

Użytkownicy przenośnego sprzętu firmy Apple mogą zaopatrzyć się za darmo w grę Hero Siege: Pocket Edition od studia Panic Art. (normalnie kosztującą ponad 40 złotych). Jest to dwuwymiarowy hack’n’slash z elementami roguelike, w którym wcielamy się z jednego z kilku śmiałków, przemierzamy rozległe, losowo generowane poziomy i walczymy z setkami wrogów. Tytuł oferuje obszerną kampanię, ale najwięcej radości dostarcza w trybie wieloosobowym dla czterech osób.

 1. iOS: za darmo

Inne wyprzedaże gier w Google Play, App Store i Microsoft Store – m.in. ACE Academy, Demon’s Rise 2, Radiation Island i Sky Gamblers: Storm Raiders

W ostatnich dniach kilka mniej znanych pozycji (z drobnymi wyjątkami), znajdujących się w ofercie platform Google Play, App Store i Microsoft Store, doczekało się solidnych przecen lub wręcz zostało udostępnionych za darmo. Są wśród nich epicka visual novel ACE Academy, RPG-akcji Demon’s Rise 2, VR-owa strzelanka Gunjack 2: End of Shift, survivalowe Radiation Island oraz lotnicza zręcznościówka Sky Gamblers: Storm Raiders. Aktualnie wśród ciekawszych propozycji tego typu znajdziecie:

 1. ACE Academy – Android: 6,99 zł
 2. Demon’s Rise 2 – Android: ok. 3 zł
 3. Duck Warfare – Android: za darmo / iOS: za darmo
 4. Gunjack 2: End of Shift – Android: 38,99 zł
 5. Infinite Tanks – Android: ok. 9 zł / iOS: 13,99 zł
 6. Layton’s Mystery Journey – iOS: 37,99 zł
 7. Majatori – Android: za darmo
 8. OK. Golf – iOS: za darmo
 9. Radiation Island – Android: ok. 4 zł / iOS: 4,99 zł
 10. Sky Gamblers: Storm Raiders – Android: ok. 4 zł / iOS: 4,99 zł

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule:

 1. Jak działa direct billing, czyli bezpieczne płatności mobilne