Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCANDiOS
Okładka Hero Siege (PC)
OkładkaHero Siege (PC)

Hero Siege

Hero Siege: Pocket Edition

Gra hack-and-slash, w której wcielamy się w jednego z kilku śmiałków i staramy się powstrzymać szatana, pragnącego przejąć władzę nad światem. Rozgrywka jest szybka i efektowna, a dodatkowo przystosowana do zabawy przy użyciu pada oraz ekranów dotykowych.

RPG | hack'and'slash | roguelike | indie

Hero Siege Premiera

29sty2014

PC

9cze2016

AND

18cze2016

iOS

producent: Panic Art Studios wydawca: Panic Art Studios

Gry podobne do Hero Siege

Diablo III

Torchlight II

Sacred 2: Fallen Angel

Hero Siege na platformę PC, AND i iOS to mieszanka hack-and-slasha z grą typu roguelike, stworzona przez niewielkie Panic Art Studios. Produkcja ma za sobą ciekawą przeszłość, gdyż najpierw ukazała się na platformach mobilnych pod koniec 2013 roku, a następnie doczekała się konwersji na komputery osobiste, co pociągnęło za sobą usunięcie z rynku pierwotnego wydania. Powróciło ono w 2015 roku i niedługo później znowu zniknęło, by na dobre, jako Hero Siege: Pocket Edition, zagościć na smartfonach i tabletach w połowie 2016 roku.

Fabuła

Akcja produkcji rozgrywa się na Ziemi. W starożytnej księdze napisane jest, że czterech mnichów połączy części pradawnego talizmanu, przywołując z piekła samego szatana, który przejmie władzę nad światem. I faktycznie tak się dzieje – diabeł przybywa, jednak kilku śmiałków postanawia mu się przeciwstawić.

Mechanika

Hero Siege to dynamiczna, dwuwymiarowa produkcja, w której przemierzamy losowo generowane poziomy. Zabawa, jak to w hack-and-slashach, polega przede wszystkim na walce z niezliczoną liczbą wrogów stających nam na drodze. W tym celu wcielamy się w jedną z kilku dostępnych postaci oraz wykorzystujemy rozmaite bronie i niszczycielskie moce zdobywane podczas zabawy. System rozgrywki jest całkiem prosty i bazuje na dobieraniu jak najlepszego wyposażenia (uzbrojenie, pancerze, przedmioty) w menu oraz walce, niewymagającej wykonywania skomplikowanych kombinacji. Całość została zaprojektowana w ten sposób, by w Hero Siege na platformę PC, AND i iOS można było bawić się przy użyciu kontrolera (w przypadku urządzeń mobilnych da się oczywiście korzystać też z ekranu dotykowego).

Tryby gry

Łącznie na graczy czeka 6 aktów solowej przygody. Tytuł zyskuje jednak znacznie za sprawą trybu multiplayer, przeznaczonego dla maksymalnie czterech osób. Co ważne, postacie z rozgrywki wieloosobowej nie są tymi samymi, którymi gramy samotnie. Dodatkową atrakcją jest aż sześć poziomów trudności, odblokowywanych z biegiem czasu.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Hero Siege na platformę PC, AND i iOS nie wyróżnia się niczym szczególnym spośród wielu innych gier niezależnych. Deweloperzy wykorzystali bowiem popularny styl pixel art, przez co produkcja wygląda jakby została stworzona w czasach NES-a, ale też nie musi się wstydzić w starciu z konkurencyjnymi projektami indie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hero Siege: 16+

PC
AND
iOS