Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2017, 09:48

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Battlefield: Bad Company 3 w przyszłym roku?

W sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje o kolejnej części serii Battlefield, którą ma być wyczekiwane przez wielu fanów Battlefield: Bad Company 3.

Battlefield: Bad Company 2 w swoim czasie mogło się pochwalić znakomitym multiplayerem z rozbudowanym systemem zniszczeń. - Battlefield Bad Company 3 w przyszłym roku? - wiadomość - 2017-12-12
Battlefield: Bad Company 2 w swoim czasie mogło się pochwalić znakomitym multiplayerem z rozbudowanym systemem zniszczeń.
Nowa odsłona serii Battlefield w skrócie:
  • w 2018 roku ukaże się Battlefield: Bad Company 3;
  • akcja osadzona ma być w czasach wojny wietnamskiej oraz po jej zakończeniu;
  • w grze pojawią się nieinwazyjne mikropłatności, które nie będą związane z systemem rozwoju postaci.

W sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje w sprawie nowej odsłony serii Battlefield. Warto mieć je na uwadze, gdyż pochodzą od tej samej osoby, która swego czasu zdradziła sporo konkretów dotyczących Battlefielda 1, oczywiście przed jego oficjalną zapowiedzią. Najważniejszą informacją jest, że w przyszłym roku otrzymamy trzecią odsłonę podserii Bad Company, zapoczątkowanej w 2008 roku grą o tytule Battlefield: Bad Company.

Z ujawnionych informacji wynika, że akcja osadzona ma być w czasach wojny wietnamskiej oraz po jej zakończeniu, przy czym gra nie będzie w pełni dokładna, jeśli chodzi o odwzorowanie realiów historycznych. Poza tym na temat kampanii nie wiadomo zbyt wiele, ale jeżeli chodzi o multiplayer to możemy liczyć na powrót czterech klas postaci – Assault, Support, Engineer i Recon. Do tego dojdą oczywiście pojazdy z tamtego okresu, w tym czołgi i helikoptery. Wśród dostępnych trybów znajdziemy klasyki pokroju Conquest, Rush, Operations, Domination i Team Deathmatch, a także jeden nowy, podobny do Squad Obliteration, przeznaczony dla 10 graczy (5 na 5). Poza tym rozgrywka ma być szybsza niż w Battlefieldzie 1.

Co ważne, ponoć Electronic Arts wyciągnęło wnioski ze Star Wars: Battlefront II. W produkcji mają pojawić się mikropłatności, ale będą one nieinwazyjne – całość ma przypominać Battlefielda 1, system rozwoju nie będzie przypominał tego, który otrzymaliśmy w ostatniej produkcji studia DICE. Możemy za to liczyć na możliwość zmiany wyglądu postaci, pojazdów i broni.

Oficjalna zapowiedź Battlefield: Bad Company 3 odbędzie się w przyszłym roku, najpewniej dopiero podczas targów E3.

Przypominamy, że ostatnie Bad Company, czyli Battlefield: Bad Company 2, ukazało się w 2010 roku na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 oraz PC-tach. Gra została bardzo ciepło przyjęta przez fanów, którzy od dłuższego czasu liczyli na trójkę. Miejmy więc nadzieję, że dzisiejsze doniesienia okażą się prawdziwe i w przyszłym roku ponownie przeżyjemy kolejną zwariowaną przygodę „złej kompanii”.