Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4XONESwitch
Okładka Dragons: Dawn of New Riders (PS4)

Dragons: Dawn of New Riders

Przygodowa gra akcji oparta na licencji serii filmów animowanych znanej w Polsce pod tytułem Jak wytresować smoka. W Dragons: Dawn of New Riders gracze przejmują kontrolę nad badaczem Scribblerem i jego smokiem Patchem, którzy starają się powstrzymać złowrogiego Eira.

Zręcznościowe | fantasy | filmy animowane | top-down | smoki | przygodowe gry akcji

Okładka Dragons: Dawn of New Riders (PS4)

producent: Climax Studios

wydawca: Outright Games

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

1lut2019

PS4 XONE Switch

15lut2019

PC

Dragons: Dawn of New Riders to przygodowa gra akcji, oparta na licencji popularnej serii filmów animowanych, znanych w Polsce pod tytułem Jak wytresować smoka. Produkcja została opracowana przez zespół Climax Studios, a jej wydaniem zajęła się firma Outright Games.

Fabuła

Historia opowiedziana w Dragons: Dawn of New Riders rozpoczyna się w momencie, kiedy wyspa Havenholme zostaje zaatakowana przez złowrogiego Eira. Stawić mu czoła może dwójka głównych bohaterów, czyli cierpiący na amnezję badacz Scribbler oraz Patch – unikalny smok z rasy „chimeragon”, który włada nieznanymi dotąd mocami. W trakcie zabawy nie tylko staramy się uniemożliwić Eirowi schwytanie Patcha, lecz także próbujemy rozwikłać zagadkę przeszłości Scribblera i rozwinąć jego przyjaźń z Patchem.

Mechanika

W Dragons: Dawn of New Riders kontrolujemy naprzemiennie Scribblera oraz jego smoka Patcha. Obserwując akcję z perspektywy top-down, przemierzamy zróżnicowane lokacje, walczymy z napotkanymi przeciwnikami (na naszej drodze stają zarówno łowcy smoków, jak i inne, niekiedy potężne gady), a także rozwiązujemy zagadki środowiskowe oraz uwalniamy pojmane smoki. W miarę postępów odblokowujemy ukryte umiejętności Patcha, dzięki czemu z czasem możemy stawić czoła coraz większym wyzwaniom.

W grze znalazło się miejsce zarówno dla miejsc znanych z filmowego pierwowzoru (jak choćby Valka’s Mountain), jak i dla zupełnie nowych lokacji, pokroju Blood Briar Island. Poza tym pojawiają się tu bohaterowie znani z dużego ekranu, na czele z Hiccupem, Astrid czy smokiem Gobberem.

Kwestie techniczne

Dragons: Dawn of New Riders posiada barwną, trójwymiarową grafikę utrzymaną w stylistyce przywodzącej na myśl kinowy pierwowzór.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 159,90 PLN

Gry podobne do Dragons: Dawn of New Riders

Klasyfikacja PEGI Dragons: Dawn of New Riders

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dragons: Dawn of New Riders

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 430 / Radeon HD 6850 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8/10

PC
PS4
XONE
Switch