Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS43DSPSVPCSwitchXONEANDiOS
Okładka Chronus Arc (PS4)
OkładkaChronus Arc (PS4)

Chronus Arc

Dwuwymiarowa gra jRPG inspirowana 16-bitowymi tytułami z konsoli SNES. Gracze przenoszą się do klasycznego uniwersum fantasy i wcielają w młodego, początkującego rycerza o imieniu Loka, wplątującego się w intrygę, której stawką są losy świata.

RPG | fantasy | turowe | 2D | jRPG | Xbox Play Anywhere

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chronus Arc Premiera

1kwi2013

AND

1gru2013

iOS

1paź2015

3DS

10paź2018

XONE

30paź2018

PSV PS4

15lis2018

PC

20gru2018

Switch

Chronus Arc to typowa dwuwymiarowa gra jRPG, naśladująca klasyczne 16-bitowe tytuły z konsoli SNES. Deweloperem jest japońskie studio Hit Point Co. Ltd., specjalizujące się w aplikacjach mobilnych. Jego najbardziej znaną grą jest Neko Atsume, które było hitem w Azji i doczekało się nawet udanej adaptacji filmowej. Wydawcą tytułu została firma Kemco, zajmująca się publikacją niskobudżetowych tytułów mobilnych.

Fabuła

Chronus Arc przedstawia niesamowicie schematyczną historię osadzoną w świecie fantasy. Gracz wciela się w początkującego rycerza o imieniu Loka. Młody bohater wplątuje się w intrygę, której stawką okażą są losy świata. Aby zapobiec nadchodzącej katastrofie, musi skorzystać z pomocy magicznych chrono-fragmentów, pozwalających zmieniać wydarzenia z odległej przeszłości.

Mechanika

Rozgrywka w Chronus Arc nie odbiega od tego, do czego przyzwyczaiły nas setki podobnych dwuwymiarowych jRPG-ów. W trakcie zabawy przemierzamy sporej wielkości świat, spotykając kolejnych potencjalnych członków drużyny. Wszyscy bohaterowie określeni są szeregiem statystyk oraz dysponują unikalnymi zdolnościami i atakami. Walki prowadzone są w trybie turowym. Na skuteczność bojową postaci wpływa nie tylko poziom ich doświadczenia, ale także posiadany ekwipunek.

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna Chronus Arc jest hołdem złożonym 16-bitowym klasykom. Projekty monstrów, postaci oraz świata nie odbiegają jednak od standardów sprzed lat. Są przez to mało wyraziste i oryginalne, a gra przypomina przez to jedną z niezliczonych produkcji stworzonych w edytorze programu RPG Maker.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Chronus Arc: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PSV
PS4
3DS
Switch
XONE
AND
iOS