Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDPCPS4iOSSwitchXONE3DSPSV
Okładka Chronus Arc (AND)

Chronus Arc

Dwuwymiarowa gra jRPG inspirowana 16-bitowymi tytułami z konsoli SNES. Gracze przenoszą się do klasycznego uniwersum fantasy i wcielają w młodego, początkującego rycerza o imieniu Loka, wplątującego się w intrygę, której stawką są losy świata.

RPG | fantasy | turowe | 2D | jRPG | Xbox Play Anywhere

Okładka Chronus Arc (AND)

data premiery gry:

1kwi2013

AND

1gru2013

iOS

1paź2015

3DS

10paź2018

XONE

30paź2018

PSV PS4

15lis2018

PC

20gru2018

Switch

Chronus Arc to typowa dwuwymiarowa gra jRPG, naśladująca klasyczne 16-bitowe tytuły z konsoli SNES. Deweloperem jest japońskie studio Hit Point Co. Ltd., specjalizujące się w aplikacjach mobilnych. Jego najbardziej znaną grą jest Neko Atsume, które było hitem w Azji i doczekało się nawet udanej adaptacji filmowej. Wydawcą tytułu została firma Kemco, zajmująca się publikacją niskobudżetowych tytułów mobilnych.

Fabuła

Chronus Arc przedstawia niesamowicie schematyczną historię osadzoną w świecie fantasy. Gracz wciela się w początkującego rycerza o imieniu Loka. Młody bohater wplątuje się w intrygę, której stawką okażą są losy świata. Aby zapobiec nadchodzącej katastrofie, musi skorzystać z pomocy magicznych chrono-fragmentów, pozwalających zmieniać wydarzenia z odległej przeszłości.

Mechanika

Rozgrywka w Chronus Arc nie odbiega od tego, do czego przyzwyczaiły nas setki podobnych dwuwymiarowych jRPG-ów. W trakcie zabawy przemierzamy sporej wielkości świat, spotykając kolejnych potencjalnych członków drużyny. Wszyscy bohaterowie określeni są szeregiem statystyk oraz dysponują unikalnymi zdolnościami i atakami. Walki prowadzone są w trybie turowym. Na skuteczność bojową postaci wpływa nie tylko poziom ich doświadczenia, ale także posiadany ekwipunek.

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna Chronus Arc jest hołdem złożonym 16-bitowym klasykom. Projekty monstrów, postaci oraz świata nie odbiegają jednak od standardów sprzed lat. Są przez to mało wyraziste i oryginalne, a gra przypomina przez to jedną z niezliczonych produkcji stworzonych w edytorze programu RPG Maker.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Chronus Arc

Wymagania wiekowe Chronus Arc

12+

PC
PSV
PS4
3DS
Switch
XONE
AND
iOS