Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Bonds of the Skies (3DS)

Bonds of the Skies 3DS

Klasyczny przedstawiciel gatunku jRPG, w którym gracz trafia do fantastycznego świata, by jako Eil stawić czoła złowrogiemu demonowi. Heros nie jest jednak sam – z pomocą przychodzą mu bowiem bóstwa zwane Grimoa, a z czasem dołączają do niego inni śmiałkowie.

RPG | fantasy | turowe | jRPG

Nintendo 3DS
Okładka Bonds of the Skies (3DS)

producent: Hit-Point

wydawca: Kemco

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

9listopada2017

9listopada2017

Nintendo eShop

Bonds of the Skies jest klasycznym jRPG-iem, za którego stworzeniem stoi studio Hit-Point. Tytuł trafił na konsolę 3DS nakładem firmy Kemco.

Fabuła

Bonds of the Skies zabiera graczy w podróż do fantastycznego świata, nad którym panują bóstwa zwane Grimoa, dbające o ład i porządek w całej krainie. Niestety w miarę upływu czasu ludzie zaczęli zapominać o swoich opiekunach, darząc ich coraz mniejszą czcią. Głównego bohatera gry, czyli Eila, poznajemy w momencie, kiedy jego rodzinne miasto pada ofiarą ataku ze strony ognistego demona. By ocalić najbliższych, protagonista postanawia skorzystać z pomocy powietrznego Grimoa (Nogarda) i wziąć na swoje barki odpowiedzialność nie tylko za odnalezienie arcywroga, lecz również za odszukanie pozostałych bóstw, by wraz z nimi stawić czoła potężnemu nieprzyjacielowi. Na szczęście Eil i jego boski towarzysz nie są skazani na samotną przeprawę, gdyż z czasem dołączają do nich inni śmiałkowie.

Mechanika

Rozgrywka w wydanym na platformie 3DS Bonds of the Skies opiera się na schemacie charakterystycznym dla kultowych przedstawicieli gatunku. Akcję obserwujemy więc z kamery zawieszonej wysoko nad głową prowadzonej do boju postaci, a w toku przygody zajmujemy się przede wszystkim eksploracją zróżnicowanych lokacji oraz wykonywaniem przyjmowanych po drodze zadań fabularnych i pobocznych, których ukończenie gwarantuje nam dostęp do przydatnego ekwipunku. Kolejne questy przyjmujemy przy ulokowanych w miastach posągach bóstw – po złożeniu u ich stóp ofiary możemy też uzupełnić zapasy, zaopatrzyć się w lepsze uzbrojenie lub wytwarzać przedmioty w oparciu o przepisy pozyskiwane w trakcie naszych wojaży.

Istotną rolę odgrywa również walka z przeciwnikami. Starcia toczą się w trybie turowym, na oddzielnych planszach, a sukces może zapewnić tak umiejętne żonglowanie zdolnościami postaci (wśród których brylują potężne skille oferowane przez poszczególnych Grimoa, dostępne po naładowaniu specjalnego wskaźnika), jak i odpowiednie ustawienie członków drużyny. Jako ciekawostkę należy dodać, że dystans dzielący nieprzyjaciela od konkretnej postaci nie pozostaje bez wpływu na zadawane mu obrażenia.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa oprawa graficzna Bonds of the Skies została wykonana w pixel-artowej stylistyce, która budzi skojarzenia z tuzami gatunku z epoki ośmiu i szesnastu bitów; to samo tyczy się warstwy dźwiękowej i soundtracku towarzyszącego zabawie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Bonds of the Skies

Wymagania wiekowe Bonds of the Skies

odpowiednia dla każdego wieku