Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCiOS3DSAND
Okładka Grinsia (3DS)

Grinsia

Grinsia to wyprodukowana przez japońskie studio Kemco gra z gatunku jRPG. Gracz kieruje poczynaniami kilkuosobowej drużyny łowców skarbów, która przypadkowo wikła się w skomplikowaną intrygę mogącą odmienić losy świata.

RPG | fantasy | 2D | manga i anime | jRPG

Okładka Grinsia (3DS)

producent: Kemco

wydawca: Nicalis

data premiery gry:

anulowana

PC

17sty2012

AND

20mar2012

iOS

8maj2014

3DS

Grinsia to propozycja studia Kemco oraz firmy Nicalis skierowana do miłośników gier jRPG w klasycznym wydaniu. Tytuł pierwotnie wydany został w wersji na smartfony, ale z uwagi na dużą popularność wśród graczy doczekał się także portów na inne platformy sprzętowe.

Akcja gry osadzona została w realiach fantasy. Fabuła przedstawia perypetie członków rodziny łowców skarbów, szukających bogactw ukrytych w starożytnych ruinach. W wyniku dziwnego zrządzenia losu bohaterowie uwikłani zostają w intrygę, której stawką są losy świata.

W trakcie zabawy gracz kieruje poczynaniami czteroosobowej drużyny - oprócz głównego bohatera, Kanedy, w jej skład mogą wchodzić także Grieg, Milka, Elysha, Dingo i Oreana. Jak przystało na grę jRPG, bohaterowie eksplorują sporych rozmiarów lokacje, rozmawiają z NPC-ami, wykonują zlecane misje oraz toczą walki z przeciwnikami. Te ostatnie rozgrywane są w systemie turowym. O wyniku starć często decyduje zastosowanie odpowiedniej taktyki i wykorzystanie atutów poszczególnych postaci.

W kwestii oprawy wizualnej Grinsii deweloperzy z Kemco zastosowali dwuwymiarową grafikę stylizowaną na produkcje z epoki komputerów 16-bitowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Grinsia

odpowiednia dla każdego wieku

3DS
PC
iOS
AND