Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka RPG Maker Fes (3DS)

RPG Maker Fes 3DS

Mobilna odsłona RPG Makera opracowana przez studio Kadokawa Games. Deweloperzy oddają do naszej dyspozycji intuicyjne w użyciu narzędzia pozwalające na tworzenie nieskomplikowanych gier RPG, bez konieczności żmudnej nauki programowania.

RPG | fantasy | turowe | 2D | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka RPG Maker Fes (3DS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

24listopada2016

30czerwca2017

Nintendo eShop

RPG Maker Fes to mobilne wcielenie RPG Makera – serii programów pozwalających na tworzenie własnych gier RPG, której narodziny datowane są na 1988 rok. Opisywana tutaj pozycja została opracowana przez studio Kadokawa Games, a trafiła na platformę 3DS.

Mechanika

Narzędzia udostępnione w RPG Maker Fes są proste i intuicyjne w użyciu, dzięki czemu domorośli deweloperzy mogą powoływać do życia nieskomplikowane gry bez konieczności żmudnej nauki programowania. Gracze tworzą od podstaw głównych bohaterów, warstwę fabularną, mapę świata, a nawet opracowują zasady, jakimi rządzi się walka z przeciwnikami. Na osobną wzmiankę zasługuje fakt, że swoimi dziełami można pochwalić się całej skupionej wokół programu społeczności.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna wydanego na konsoli 3DS RPG Maker Fes czerpie garściami z dorobku szesnastobitowych produkcji, toteż pod względem wizualnym gra nie wyciska ostatnich soków z handhelda Nintendo.

Inne

Jako ciekawostkę należy dodać, że to właśnie dzięki pecetowemu RPG Makerowi narodziło się wiele tytułów, które z czasem zyskały szerszą publiczność. Tyczy się to zwłaszcza pozycji udostępnionych na platformie Steam, gdzie wiele z nich odniosło nadspodziewany sukces.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe RPG Maker Fes

odpowiednia dla każdego wieku