Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Workers & Resources: Soviet Republic (PC)
OkładkaWorkers & Resources: Soviet Republic (PC)

Workers & Resources: Soviet Republic PC

Workers & Resources Soviet Republic to klasyczny przedstawiciel gatunku city builderów. Celem gry jest budowa i rozwój fikcyjnej republiki radzieckiej i poprowadzenie jej do świetlanej przyszłości. Za produkcję odpowiada studio 3Division.

Strategiczne | ekonomiczne | zimna wojna | sandbox | indie | budowa miasta | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Workers & Resources: Soviet Republic Premiera PC

wczesny dostęp

15marca2019

grudzień2023

Steam

grudzień2023

producent: 3Division Entertainment wydawca: 3Division Entertainment Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Workers & Resources: Soviet Republic

Cities: Skylines II

Cities: Skylines

SimCity

Workers & Resources: Soviet Republic to strategia ekonomiczna studia 3Division, w której zadaniem jest rozbudowa fikcyjnego państwa wchodzącego w skład republik radzieckich. W tym celu udostępniony został szeroki wachlarz budynków i innych konstrukcji, które pozwalają nie tylko stworzyć sprawnie funkcjonujący przemysł, ale także zaspokoić potrzeby mieszkańców.

Fabuła

W Workers & Resources: Soviet Republic gracz wciela się w zarządcę, a jego zadaniem jest rozwój miasta. Istotną cechą gry jest jej dowolność. Gra nie narzuca konkretnych celów: to, w jakim kierunku poprowadzone zostanie państwo zostawione jest w gestii gracza.

Mechanika

Mechanika nie różni się zbytnio od standardowych przedstawicieli gatunku. Gracz dostaje pod opiekę określony teren, na którym może rozwijać własne państwo. Od tej pory musi on rozbudowywać je w taki sposób, by było w stanie na siebie zarabiać. W tym celu otrzymuje wachlarz różnego rodzaju budynków, które pozwolą wypracować kompromis między potrzebami mieszkańców a finansami republiki. Postawienie konkretnego budynku wymaga zgromadzenia odpowiedniej ilości określonych surowców.

Oczywiście cały przemysł nie będzie pracował sam z siebie. Do każdego z zakładów i fabryk musi być przypisana określona liczba pracowników z odpowiednim wykształceniem. Pracownicy muszą więc mieć dostęp do edukacji, by móc zdobyć adekwatne dla określonego stanowiska kompetencje. Dlatego w okolicy stref mieszkalnych należy postawić szkoły, które im to zagwarantują. Dodatkowo pracownicy mają swoje potrzeby, które rosną z czasem. Oznacza to, że przeciętny obywatel będzie początkowo zadowolony, jeśli będzie miał łatwy dostęp do żywności, jednak później zacznie domagać się również takich dóbr jak alkohol czy elektronika. To, czy ich potrzeby będą zaspokajane w odpowiednim stopniu, wpływa na ich produktywność w pracy. Ważnym aspektem wpływającym na gospodarkę są również dzieci. Z jednej strony pozwalają na utrzymanie odpowiedniej liczebności obywateli; z drugiej, jeśli dziecko ma mniej niż sześć lat, a w okolicy dzielnic mieszkalnych nie znajduje się przedszkole, to jego rodzice odmówią pracy.

Istotną rolę w republice ogrywa także transport. Każdy towar wymaga przetransportowania czy to do kolejnego zakładu, czy to do konkretnego magazynu. To samo tyczy się pracowników. Jeśli mieszkają oni zbyt daleko od miejsca pracy, będą chcieli skorzystać z komunikacji miejskiej. Stworzenie odpowiedniej sieci komunikacyjnej jest więc konieczne do sprawnego funkcjonowania miasta.

Produkty pochodzące z fabryk należy spieniężyć. Ceny zmieniają się dynamicznie i zależą m.in. od kosztów produkcji. Sprzedaż towarów możliwa jest na dwóch oddzielnych rynkach: wschodnim i zachodnim. Sprzedając swoje towary państwom zza żelaznej kurtyny, gracz otrzymuje zapłatę w dolarach, które następnie musi zamienić na ruble. Również od kursu waluty zależy więc, czy faktycznie uda mu się na tym zarobić.

Kwestie techniczne

Workers & Resources: Soviet Republic stawia mocny nacisk na realizm rozgrywki. Wszystkie budynki inspirowane są faktycznymi budowlami z czasów radzieckich. Dodatkowo cała oprawa graficzna utrzymana jest w ciemnych barwach, co potęguje wrażenie przebywania w jednej z radzieckich republik.

Ostatnia modyfikacja 16 listopada 2018

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 278 głosów czytelników.

Workers & Resources: Soviet Republic cena w dniu premiery: 109,99 PLN

Wymagania wiekowe Workers & Resources: Soviet Republic: Odpowiednia dla każdego wieku.

Workers & Resources: Soviet Republic Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit