Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2008, 10:25

autor: Dorota "vampire" Drużko

Powstaje Mytheon - nowa gra twórców Star Wars: Empire At War

Pod koniec przyszłego roku powinniśmy otrzymać nietypową sieciówkę będącą połączeniem gry akcji, strategii i RPG, zatytułowaną Mytheon. Jak powiedział założyciel i szef wydawcy True Games Interactive, Jeff Lujan, obecnie na rynku nie ma produkcji podobnej do tego bez wątpienia ambitnego projektu, który składa się w zasadzie z kilku różnych gier.

Pod koniec przyszłego roku powinniśmy otrzymać nietypową sieciówkę będącą połączeniem gry akcji, strategii i RPG, zatytułowaną Mytheon. Jak powiedział założyciel i szef wydawcy True Games Interactive, Jeff Lujan, obecnie na rynku nie ma produkcji podobnej do tego bez wątpienia ambitnego projektu, który składa się w zasadzie z kilku różnych gier. Podobne zdanie ma także Chuck Kroegel, szef studia Petroglyph - uważa on, że Mytheon zapoczątkuje zupełnie nowy gatunek.

Oczywiście podobne zapewnienia można traktować z pewną nieufnością, jednak biorąc pod uwagę, że ekipa ta odpowiedzialna jest za najlepszego RTSa osadzonego w realiach Gwiezdnych Wojen, Star Wars: Empire At War, a część jej załogi pracowała swego czasu nad oryginalną serią Command and Conquer w Westwood Studios, istotnie jest szansa na udany tytuł. Gra ukaże się wyłącznie na PC i będzie produkcją typu Free to Play, czyli za samą zabawę i pobranie klienta nie zapłacimy nic. Wspierać ma jednak system mikrotransakcji, czyli pewne dodatkowe elementy już nie będą darmowe (takie jak na przykład podwójna liczba punktów doświadczenia, czy specjalne ubrania).

Powstaje Mytheon - nowa gra twórców Star Wars: Empire At War - ilustracja #1

Według zapowiedzi akcja Mytheon toczyć się ma w krainie fantasy wzorowanej na mitologiach wielu kultur z różnych zakątków świata, więc choć początkowo przygodę rozpoczniemy wśród postaci ze znanych nam wierzeń starożytnej Grecji i Rzymu, z czasem na naszej drodze staną bohaterowie naprawdę egzotycznych mitologii. Rozgrywka opierać się ma na wykorzystaniu tak zwanych Power Stone (Kamieni Mocy), które będą mogły posłużyć zarówno do rzucania potężnych czarów jak i tworzenia budynków czy rekrutacji wojska.

Do wyboru otrzymamy trzy klasy postaci specjalizujące się w pewnym gatunku kamieni, na przykład posiadających moc leczenia lub przyzywania. Niestety nie wiadomo czym dokładnie będą różnić się między sobą herosi. Twórcy zapewniają, że do Mytheona będziemy chętnie wracać ze względu na różne sposoby prowadzenia zabawy - na przykład będziemy mogli poznawać przedstawianą w niej historię samodzielnie albo współpracując z innymi osobami.

A jak właściwie prezentować się będzie fabuła gry? W pewnym momencie Siostry Przeznaczenia miały już dość patrzenia na to jak bogowie rządzą światem ludzi, postanowiły więc dać im szansę przejęcia kontroli nas własnym losem, jeżeli udowodnią, że są tego godni. Oczywiście bogowie nie mieli zamiaru oddać panteonu bez walki i tak rozpoczęli wojnę z championami śmiertelników. To właśnie w jednego z takich herosów się wcielimy, a naszym zadaniem będzie strącenie władców z ich boskich tronów. Więcej informacji i zapisy do beta-testów powinny pojawić się już niedługo na oficjalnej stronie Mytheona.

Powstaje Mytheon - nowa gra twórców Star Wars: Empire At War - ilustracja #2