Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2007, 15:09

autor: Łosiu

Problemy z dostępnością Guitar Hero III w Polsce

Jak zapewne wiedzą wszyscy fani serii Guitar Hero, polska premiera trzeciej części tego cyklu miała miejsce już blisko 2 tygodnie temu (Xbox 360, PS3). Niestety okazuje się, że zakup tego produktu w naszym kraju jest nie lada wyzwaniem, gdyż bardzo ciężko znaleźć go na sklepowych półkach, zwłaszcza w wersji na konsolę Xbox 360. Zadajecie sobie pytanie czemu? My zwróciliśmy się z nim do firmy LEM, rodzimego dystrybutora GH3.

Jak zapewne wiedzą wszyscy fani serii Guitar Hero, polska premiera trzeciej części tego cyklu miała miejsce już blisko 2 tygodnie temu (Xbox 360, PS3, PS2). Niestety okazuje się, że zakup tego produktu w naszym kraju jest nie lada wyzwaniem, gdyż bardzo ciężko znaleźć go na sklepowych półkach, zwłaszcza w wersji na konsolę Xbox 360. Zadajecie sobie pytanie czemu? My zwróciliśmy się z nim do firmy LEM, rodzimego dystrybutora GHIII.

Odpowiedzi udzieliła nam pani Monika Lach piastująca w firmie LEM stanowisko PR Manager. Okazuje się, że winę za zaistniałą sytuację ponosi koncern Activision, który nie dostarczył zamówionej wcześniej ilości gier. Co więcej, to co rzucono na polskie sklepy to zaledwie ułamek tego, co miało do nich trafić. Pytacie. Co teraz? Kiedy większa ilość Guitar Hero III znajdzie się w sprzedaży? Na chwilę obecną nie wiadomo.

Przypominam, że na naszym serwisie niedawno pojawiła się recenzja Guitar Hero III w wersji na konsolę Xbox 360, gdzie otrzymała 84 na 100. Średnia ocen światowych magazynów internetowych i papierowych w zależności od wersji waha się pomiędzy 87% - 77%. Cena gry w naszym kraju wynosi 399.99 PLN (PS3, Xbox 360) lub 359,99 PLN na PS2. Datę polskiej premiery edycji PC poznamy już wkrótce. Wiemy natomiast, że zapłacimy za nią 249.99 PLN.