Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 czerwca 2008, 14:46

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Okrrrutny konkurs - Szerokiej drogi!

Pete Hines z Bethesdy jako jedno z podstawowych źródeł inspiracji przy tworzeniu Fallouta 3 wymienia Drogę Cormaca McCarthy’ego. Mówi również, że książkę tę powinien przeczytać każdy fan Fallouta.

Pete Hines z Bethesdy jako jedno z podstawowych źródeł inspiracji przy tworzeniu Fallouta 3 wymienia Drogę Cormaca McCarthy’ego. Mówi również, że książkę tę powinien przeczytać każdy fan Fallouta. Stąd pojawił się pomysł (tu podziękowania dla pani Marty Bartosik z Wydawnictwa Literackiego) na Okrrrutny Konkurs, w którym dla fanów Fallouta – warunek konieczny uczestnictwa w konkursie ;) – mamy 5 egzemplarzy Drogi, ufundowanych przez WL.

Okrrrutny konkurs - Szerokiej drogi! - ilustracja #1

„Opowieść o skazanej na tragiczny koniec wędrówce, podana zaskakująco pięknym językiem, w najbardziej ponurych momentach osiągającym lotność poezji – jakby cmentarne ballady Nicka Cave’a czy Toma Waitsa przepisać na oszczędną, chirurgiczną prozę. Droga to czarna jak węgiel elegia o tym kolorowym raju, w którym żyjemy, nie zdając sobie sprawy z naszego szczęścia. Niewiele znam książek tak silnie grających na emocjach.” – Jacek Dukaj.

Zasady konkursu są proste, sam konkurs średnio trudny. Poniżej znajdziecie pięć scen zaczerpniętych z drugiej części Fallouta oraz dziesięć tytułów filmów i książek. Waszym zadaniem jest przypisanie do każdej z pięciu scen jednego tytułu, który stanowił dla niej inspirację. Oczywistym jest, że w zestawie tytułów piątka została wyssana z palca.

Sceny i motywy

1. W New California Republic mieszka dziewczyna imieniem Dorothy wraz ze swoim robotem o imieniu Toto.

2. Podczas podróży po pustkowiach napotykamy most nad przepaścią. Przejścia broni strażnik w pelerynie z kapturem, który zadaje trzy pytania. Zła odpowiedź na jakiekolwiek pytanie kończy się bezwarunkową śmiercią postaci gracza. Na ostatnie pytanie należy odpowiedzieć pytaniem.

Okrrrutny konkurs - Szerokiej drogi! - ilustracja #2

3. Innym razem możemy znaleźć rozbity lądownik statku USS Torres. Wokół lądownika leżą martwe ciała załogi odzianej w obcisłe kombinezony.

Okrrrutny konkurs - Szerokiej drogi! - ilustracja #3

4. Również na pustkowiach natkniemy się na szczątki... wieloryba, które „wyglądają, jakby zwierzę spadło z wielkiej wysokości”.

Okrrrutny konkurs - Szerokiej drogi! - ilustracja #4

5. Na plakietce „Vault-Tec Maps” widnieją dwa oznaczenia: L5-AA23 oraz TK-421.

Okrrrutny konkurs - Szerokiej drogi! - ilustracja #5

Tytuły książek i filmów

1. Star Trek

2. Świat Dysku

3. Autostopem przez galaktykę

4. Czarnoksiężnik z Oz

5. Casablanca

6. Gwiezdne wojny VI: Powrót Jedi

7. Most na rzece Kwai

8. Monty Python i Święty Graal

9. Gwiezdne wojny IV: Nowa nadzieja

10. Moby Dick

Mail z odpowiedziami winien zawierać pięć par liczb, wg. schematu: nr sceny – nr tytułu. Prawidłowo dobrana para to jeden punkt. Źle dobrana para to minus jeden punkt. Brak pary – zero punktów. Można zatem zdobyć od minus pięciu do maksymalnie pięciu punktów.

A oto garść zasad bardziej szczegółowych:

  • odpowiedzi nadsyłać można do piątku, 20 czerwca, do południa;
  • zwycięzcy zostaną wybrani przez jury, czyli przeze mnie, a o zwycięstwie decydować będzie liczba zdobytych punktów, ewentualnie losowanie;
  • odpowiedzi proszę słać na maila: shuck(AT)gry-online(KROPKA)pl – w wątku pod tekstem, w swoim własnym interesie, przyznawajcie się do brania udziału w konkursie, ale nie podawajcie poprawnych odpowiedzi;
  • mail z odpowiedziami winien mieć temat: Okrrrutny Konkurs 15: Szerokiej drogi!;
  • nie zapomnijcie o podaniu w mailu: swojej ksywki na GOL-u, swojego imienia i nazwiska oraz adresu, na który potencjalną wygraną życzycie sobie otrzymać;
  • w konkursie nie mogą brać udziału redaktorzy GOL-a, członkowie ich rodzin, współpracownicy GOL-a etc.

Tradycyjnie wszystkim Wam życzę cierpliwości i powodzenia!

Borys „Shuck” Zajączkowski

Co było a nie jest...