Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2008, 14:41

autor: vampire

Konferencja RPG Premiere - Microsoft prezentuje nadchodzące RPGi na Xboxa 360

Microsoft i jego najnowsza konsola z pewnością nie podbiły japońskiego rynku, w ilości sprzedanych tam egzemplarzy Xbox 360 musiał ustąpić miejsca nawet dowolnemu z handheldów. Jednak gigant z Redmond wciąż stara się jak może, aby sytuację tę zmienić. Wczoraj wieczorem (czyli dzisiaj rano naszego czasu) zorganizował w Tokio konferencję prasową, RPG Premiere.

Microsoft i jego najnowsza konsola z pewnością nie podbiły japońskiego rynku w ilości sprzedanych tam egzemplarzy, Xbox 360 musiał ustąpić miejsca nawet handheldom. Jednak gigant z Redmond wciąż stara się jak może, aby sytuację tę zmienić. Dzisiaj rano naszego czasu zorganizował w Tokio konferencję prasową, RPG Premiere, przygotowaną specjalnie z myślą o gustach Japończyków. Zostały podczas niej zaprezentowane informacje dotyczące kilku nowych roleplayów, mających niedługo ukazać się na X360.

Bandai Namco:

Na pierwszy ogień poszła Tales of Vesperia, czyli kolejna część gier z serii Tales of... której grywalne demo zostało zaprezentowane podczas konferencji. Powinno się ono pojawić także w usłudze Xbox Live jeszcze w czerwcu, chociaż niestety nie będzie dostępne dla europejskich graczy. Data premiery gry wyznaczona została na sierpień tego roku w Stanach Zjednoczonych, 8 sierpnia w Japonii - tutaj trafi do sprzedaży także wraz ze specjalną edycją konsoli wyposażonej w 20GB dysk twardy (cena zestawu wyniesie 37,8 tysięcy yenów, czyli około 768 zł), natomiast na Stary Kontynent zawita dopiero w 2009 roku. Po raz pierwszy wzmianki o Tales of Vesperia pojawiły się już w grudniu ubiegłego roku. Rozgrywka przypominać będzie w znacznym stopniu tę znaną z poprzedników, chociaż sam system walki ulegnie pewnym modyfikacjom, pozwalając na większą elastyczność. Na przykład jedną z ważniejszych nowości będzie możliwość nauki specjalnych zdolności poprzez używanie konkretnego rodzaju wyposażenia. Głównym bohaterem stanie się Yuri Lowell, były rycerz, który nigdy nie zawaha się pomóc potrzebującym. W dodatku nienawidzi on szlachty i rządu, więc pewnego dnia postanawia opuścić swoje miasto i zwiedzić świat. Warto zaznaczyć, że będzie to pierwsza gra, której zarówno japoński jak i angielski opening nagra ta sama osoba - Bonnie Pink.

Konferencja RPG Premiere - Microsoft prezentuje nadchodzące RPGi na Xboxa 360 - ilustracja #1

Square Enix:

Pierwszym zaprezentowanym tytułem tej firmy była oczywiście najnowsza, czwarta, odsłona cyklu Star Ocean, która otrzyma podtytuł The Last Hope. Prace nad nią są bardzo daleko posunięte - w tej chwili istnieje już jej grywalna wersja, a data premiery przewidziana została na 2009 rok. Podczas konferencji pokazany został trailer, a Yoshinori Yamagishi, producent czwórki wyjawił nieco więcej szczegółów na jej temat. Gra opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce po zakończeniu trzeciej wojny światowej, kiedy to ludzkość zniszczyła swą rodzinną planetę i musiała ją opuścić w poszukiwaniu innego miejsca do życia. Głównymi bohaterami tej odsłony będą jasnowłosy młody chłopak i towarzysząca mu szatynka. Zapowiedziane zostały liczne usprawnienia w systemie walki.

Następną produkcją Square Enix, której zresztą poświęcone zostało sporo czasu, była Infinite Undiscovery. Na jej temat podano na RPG Premiere wiele bardziej szczegółowych informacji, ponadto obejrzeć można było trailer oraz zapoznać się z wersją demonstracyjną gry. Data premiery w Stanach Zjednoczonych wyznaczona została na 2 września, w Japonii 11 września, natomiast Europejczycy otrzymają ją 5 września. Nie będzie to typowy jRPG, chociażby dlatego, że całość (także walki toczą się) toczyć się będzie jedynie w czasie rzeczywistym. Również, gdy skorzystamy z ekwipunku, lub wejdziemy do menu, czas w świecie gry nie zatrzyma się. Kontrolę obejmiemy jedynie nad głównym bohaterem - Capelem, chociaż twórcy pozwolą nam wydawać polecenia innym członkom drużyny.

Ostatnią z gier tej firmy była The Last Remnant. Produkcja która, w pierwszej kolejności ukaże się właśnie na konsoli Microsoftu, a dopiero późnij trafi też na konkurencyjną maszynkę Sony. Światowa premiera tego RPGa w wersji na Xboxa 360 odbędzie się jeszcze tej zimy.

The Last Remnant od początku tworzony jest z myślą zarówno o amerykańskich jak i japońskich graczach. Na dzień dzisiejszy znamy dwójkę bohaterów, którzy na pewno się w nim pojawią, chociaż lista postaci nie została jeszcze zamknięta. Pierwszy z nich, według twórców mający przypaść do gustu głównie mieszkańcom Kraju Kwitnącej Wiśni, to Rush Sykes - młody chłopak przypominający typowego bohatera jRPGów. Drugim, teoretycznie przeznaczonym dla zachodnich odbiorców jest znacznie starszy i walczący w okrutny sposób mężczyzna. Same potyczki zostały tu zrealizowane w systemie turowym, chociaż wzbogacono je o tzw. Quick Time Event (jeżeli w odpowiednim momencie uda nam się nacisnąć określoną kombinację przycisków nasz bohater wykona potężniejszy niż normalnie atak). Według zapowiedzi, bitwy maja być epickimi starciami, w których wezmą udział nawet setki przeciwników. Całość powstaje na silniku UE 3.

Konferencja RPG Premiere - Microsoft prezentuje nadchodzące RPGi na Xboxa 360 - ilustracja #2

Pośród innych wydarzeń, jakie miały miejsce podczas konferencji warto wymienić, że przedstawione japońskim odbiorcom zostały dobrze nam już znane nam trailery Fable 2 oraz Mass Effect. Ta ostatnia gra zresztą do dziś nie doczekała się swojej premiery w Kraju Kwitnącej Wiśni.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.