Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2008, 17:30

autor: Vercetti

Metal Gear Solid 4 sprzedany już 3 miliony razy

Choć już nie tak młody, Solid Snake nie zwalnia tempa – najnowsza gra z jego udziałem z dnia na dzień sprzedaje się coraz lepiej i w dwa tygodnie po premierze może pochwalić się już pokaźnymi statystykami.

Choć już nie tak młody, Solid Snake nie zwalnia tempa – najnowsza gra z jego udziałem z dnia na dzień sprzedaje się coraz lepiej i w dwa tygodnie po premierze może pochwalić się już pokaźnymi statystykami. Zgodnie z informacją, jaką prezes Sony Computer Entertainment, Kaz Hirai, przedstawił inwestorom firmy na dzisiejszej konferencji w Tokio, Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots na całym świecie rozszedł się dotychczas w trzymilionowym zakładzie.

Metal Gear Solid 4 sprzedany już 3 miliony razy - ilustracja #1

Jeden z głównych kandydatów do tytułu gry roku uzyskał ten wynik dzięki znakomitej sprzedaży w USA, Europie i Japonii, przy czym na Starym Kontynencie kupiono już milion egzemplarzy gry, a w Kraju Kwitnącej Wiśni nieco ponad pół miliona. Kaz Hirai stwierdził też, że MGS 4 w znacznym stopniu przyczynił się do wzrostu zainteresowania klientów konsolą PlayStation 3. W dalszej części spotkania z inwestorami prezes SCE skupił się natomiast na omówieniu inicjatyw związanych co prawda z PS3 (i PSP), ale niedotyczących bezpośrednio gier, a nowych usług informacyjnych i wideo.