Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2008, 11:32

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (26 czerwca 2008)

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Sins of a Solar Empire odnosi sukcesy również w Europie, E3 bez Księcia, dodatki do UTIII, Steel Fury zawita na Stary Kontynent, polowanie na niedźwiedzie, WoW w GHIII, beta Street Fightera, co pokaże SOE na E3, Nancy Drew na Wii. Zapraszamy do lektury.

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Sins of a Solar Empire odnosi sukcesy również w Europie, E3 bez Księcia, dodatki do UTIII, Steel Fury zawita na Stary Kontynent, polowanie na niedźwiedzie, WoW w GHIII, beta Street Fightera, co pokaże SOE na E3, Nancy Drew na Wii. Zapraszamy do lektury.

Sins of a Solar Empire

Firma Kalypso Media poinformowała, że w samej Wielkiej Brytanii od momentu premiery sprzedało się ponad sto tysięcy kopii gry Sins of a Solar Empire. Dzięki temu gra znalazła się w pierwszej trójce najlepiej sprzedających się tytułów na peceta w tym kraju. W Polsce Grzechy Imperium Słońca pojawią się w lipcu.

SEGA

SEGA poinformowała, że zaprezentowana wczoraj przez Nintendo lista wydawnicza wymaga niestety pewnych poprawek. Konkretnie tylko dwóch: Sonic Unleashed nie pojawi się na DS-a, a Beijing 2008 nie zobaczymy na Wii, ale właśnie na handheldzie. I wszystko jasne.

Duke Nukem Forever

Książę nie pojawi się w żadnej formie na tegorocznych targach E3. W sumie, chyba nikogo nie powinno to dziwić. Czekamy zatem na kolejne screeny wielkości znaczka pocztowego.

Unreal Tournament III

Dobrze jest posiadać prężnie działające środowisko modderów. Odpada pół roboty. Pojawił się właśnie trzeci Community Bonus Pack do Unreal Tournament III zawierający osiem nowych mapek. Do zassania z tego miejsca.

Spore

Koncern Electronic Arts doliczył się, że od chwili udostępnienia w Sieci Spore Creature Creatora, jego użytkownicy wymienili się już ponad jednym milionem własnoręcznie zbudowanych stworów. Premiera pełnej wersji gry odbędzie się w Europie 5 września. Być może EA będzie wtedy zmuszone zatrudnić nowe biuro rachunkowe.

Steel Fury: Kharkow 1942

Fani stalowych bestii przemierzających zielone ukraińskie równiny powinni zacząć odkładać gotówkę na najnowszą produkcję Graviteam Steel Fury: Kharkow 1942. Grze wyznaczono bowiem oficjalną europejską premierę, która odbędzie się we wrześniu tego roku.

Cabela’s Dangerous Hunts 2009

Activision zapowiedziało kolejną część symulacji polowania Cabela’s Dangerous Hunts. Fani biegania po chaszczach i zabijania misiów będą mogli sobie postrzelać jesienią tego roku na Xboksie 360, PlayStation 3, PlayStation 2 i Wii. A może by tak wstawić tam łosia w centrum miasta?

Guitar Hero III

Pamiętacie jeszcze tegoroczne żarty prima aprilisowe w wykonaniu Blizzarda? No więc nie były to do końca żarty. Posiadacze Guitar Hero III w wersjach Xbox 360 i PS3 otrzymali bowiem od dzisiaj możliwość darmowego ściągnięcia thrash-metalowego utworu „I Am Murloc”, wykonywanego przez band złożony z pracowników firmy.

Arc Rise Fantasia

Ostatni numer japońskiego magazynu Famitsu przyniósł informacje o nowej grze RPG powstającej na konsolę Wii. Arc Rise Fantasia to opowieść o przygodach w krainie Meridian posiadającego licencję na zabijanie Brighta i księcia Alse. Zagrożeniem są smoki, którym naturalnie trzeba stawić czoła. W przeciwnym razie królestwo czeka zagłada, a jego mieszkańców śmierć. Czyli standard. Nie podano niestety przypuszczalnej daty premiery.

Nancy Drew

Wii staje się powoli Mekką dla fanów przygodówek. Kolejną zapowiedzianą pozycją na tę konsolę jest bowiem Nancy Drew: The White Wolf of Icicle Creek. Termin wydania: październik.

Super Street Fighter II Turbo HD

Jakiś czas temu informowaliśmy, że wraz z zakupem gry Commando 3 użytkownicy Xboksa 360 będą mogli ściągnąć wersję beta przydługiego tytułu wymienionego w nagłówku. Miło nam zatem poinformować, że testy ruszyły już pełną parą.

Sony Online Entertainment

Oddział Sony odpowiedzialny za produkcje MMO przedstawił listę gier, które będą pokazywane podczas lipcowych targów E3. Oto ona:

  1. The Agency (PC, PS3)
  2. Free Realms (PC, PS3)
  3. EverQuest II (PC)
  4. EverQuest (PC)
  5. Legends of Norrath: Oathbreaker (PC)
  6. Vanguard: Saga of Heroes (PC)

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

NBA Live 09

Voyage Century

FlatOut: Ultimate Carnage

Sins of a Solar Empire

Rhiannon: Curse of the Four Branches

Gears of War 2

Mercenaries 2

Mortal Kombat vs DC Universe

Imperium Romanum: Wilds of Germania

FIFA 09

Blood Bowl

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Star Wars: The Clone Wars

Beijing 2008

Guitar Hero: Aerosmith

Battlefield: Bad Company

Fable 2 – Dziennik developera – cz.6

Overclocked: Historia o przemocy

gry