Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Wolf of the Battlefield: Commando 3 (X360)

Wolf of the Battlefield: Commando 3

Kontynuacja klasycznych strzelanin z lat 80-tych. Wcielamy się w jedną z trzech różnych postaci, stając do nierównej walki z siłami wroga. Poruszamy się o własnych siłach lub korzystamy z pojazdów.

Akcji | FPP

Okładka Wolf of the Battlefield: Commando 3 (X360)

wydawca: Capcom

data premiery gry:

5cze2008

PS3

11cze2008

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Commando 3 to gra akcji, w której zajmujemy się wyłącznie masową eksterminacją pojawiających się na ekranie wrogów. Jest to zarazem kolejna odsłona zapoczątkowanej w 1985 roku serii. Pomimo tego, iż od czasu wydania dwóch pierwszych gier z tego cyklu minęło kilkanaście lat, ogólne założenia pozostawiono w niezmienionej postaci, oferując wiele zbliżonych rozwiązań. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialna jest firma Backbone Entertainment, specjalizująca się w wydawaniu remake’ów klasycznych hitów. Developer ten w przeszłości opracował między innymi reedycje takich gier jak Yie Ar Kung Fu, Joust, czy Gauntlet. Commando 3 powstało z myślą o klientach sieciowych usług PlayStation Network i Xbox Live Arcade.

Celem nadrzędnym w Commando 3 jest odnalezienie generała Ratieva, który jest przywódcą organizacji o nazwie Zalestad. Musimy pokrzyżować jego plany, wcześniej jednak pokonując podległych mu żołnierzy. Jeszcze przed przystąpieniem do właściwej zabawy musimy zdecydować się na jedną z trzech grywalnych postaci. A są to: były marine Antonio Ramirez Carranza (Animal), tajna agentka o pseudonimie Smoke oraz zapalony miłośnik materiałów wybuchowych Roy McMurray (Boomer). Każda z postaci opisana została charakterystycznymi dla siebie współczynnikami, przez co wybór nie jest uzależniony od samego wyglądu.

W celu ukończenia gry musimy pokonać kilkanaście różnych poziomów. Do walki z jednostkami wroga możemy stanąć w pojedynkę, bądź też zaprosić do zabawy dwóch innych graczy. Każda z osób przejmuje wtedy kontrolę nad jednym ze wspomnianych wyżej bohaterów. Bawić możemy się przy jednej konsoli lub skorzystać z trybu sieciowego. Na uwagę zasługuje też fakt, iż poziom trudności zabawy automatycznie dostosowywany jest do liczby grających.

Wybieramy pomiędzy wieloma różnych typami broni. Są to między innymi karabiny maszynowe, wyrzutnie rakiet, shotguny, czy granaty. Możemy także kolekcjonować przydatne power-up’y, między innymi potężne bomby. W grze zawarte zostały również pojazdy. Co ciekawe, mogą z nich jednocześnie korzystać wszystkie trzy osoby. Jeden z graczy kontroluje wtedy maszynę, a jego koledzy okupują pozostałe działka maszynowe. Nasze osiągnięcia są na bieżąco oceniane i nagradzane. Przewidziano tu między innymi możliwość podsyłania swoich wyników do ogólnoświatowego rankingu.

Walki toczone są w trójwymiarowym otoczeniu. Świat gry obserwujemy w rzucie izometrycznym. Na szczególną uwagę zasługują towarzyszące kolejnym akcjom efektowne eksplozje. Za przygotowanie utworów muzycznych do gry odpowiedzialny jest Norihiko Hibino. Kompozytor ten wcześniej współpracował przy produkcji wybranych tytułów z serii Metal Gear.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-3  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Wolf of the Battlefield: Commando 3

Klasyfikacja PEGI Wolf of the Battlefield: Commando 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Wolf of the Battlefield: Commando 3

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Commando 3 zimą na Xbox LIVE Arcade i PlayStation Store

wiadomość19 października 2007

W połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku ukazała się strzelanina, która podbiła serca ówczesnych graczy. Mowa tu o przedstawionym w charakterystycznym ujęciu z lotu ptaka Commando. Nieco później produkcja doczekała się kontynuacji (nie wspominając o całkiem pokaźnej grupce gier-klonów). Siedemnaście lat po drugiej odsłonie doczekamy się trzeciej, która ukaże się na konsole nowej generacji.

PS3
X360