Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Steel Fury: Kharkov 1942 (PC)

Steel Fury: Kharkov 1942 PC

Steel Fury: Kharkov 1942 jest symulatorem czołgu, stworzonym przez developerów ze studia Graviteam. Jak sama nazwa wskazuje, omawiany produkt nawiązuje do bitwy pod Charkowem z maja 1942 roku.

Symulacje | czołgi

PC Windows
Okładka Steel Fury: Kharkov 1942 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22listopada2007

Steel Fury: Kharkov 1942 jest symulatorem czołgu, stworzonym przez developerów ze studia Graviteam. Jak sama nazwa wskazuje, omawiany produkt nawiązuje do bitwy pod Charkowem z maja 1942 roku. W tym starciu pomiędzy Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich (dowodził marszałek Siemion Konstantinowicz Timoszenko) i III Rzeszą Niemiecką (generał Friedrich Paulus) wzięło udział ponad dwa tysiące czołgów. Autorzy "Stalowej Furii" postanowili możliwie wiernie odtworzyć pamiętną bitwę z okresu II Wojny Światowej, wprowadzając do swojego dzieła realistyczne algorytmy fizyczne, wysoce podatne na zniszczenia otoczenie, dopracowane efekty wizualne etc.

Rozgrywkę podzielono na trzydzieści misji w ramach trzech kampanii, ściśle powiązanych z historycznymi wydarzeniami. Uwzględniono zarówno dzienne, jak i nocne działania wojenne – wszystko przy zmiennych warunkach pogodowych z udziałem czołgów, a także artylerii polowej, piechoty i lotnictwa. Wśród autentycznych maszyn pancernych, którymi możemy pokierować, widnieje m.in. Panzerkampfwagen IV i T-34. Podczas widowiskowych bitew przejmujemy kontrolę nad każdym z członków załogi danego czołgu, czyli np. kierowcą i celowniczym. Warto zauważyć, iż przebieg akcji możemy śledzić z wnętrza opancerzonego pojazdu lub za pośrednictwem wirtualnej kamery, umieszczonej na zewnątrz. Całości dopełnia rozbudowany edytor, pozwalający użytkownikom na tworzenie własnych scenariuszy, jednostek bojowych itp.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 372 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.9 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Gry podobne do Steel Fury: Kharkov 1942

Klasyfikacja PEGI Steel Fury: Kharkov 1942

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (12 października 2008)

wiadomość12 listopada 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: opóźniony dodatek do Sins of a Solar Empire, światowa premiera nowego Banjo, Arkane Studios z problemami, zainteresowanie wokół MMO Jumpgate: Evolution, EVE Online w pudełku. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (26 czerwca 2008)

wiadomość26 czerwca 2008

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Sins of a Solar Empire odnosi sukcesy również w Europie, E3 bez Księcia, dodatki do UTIII, Steel Fury zawita na Stary Kontynent, polowanie na niedźwiedzie, WoW w GHIII, beta Street Fightera, co pokaże SOE na E3, Nancy Drew na Wii. Zapraszamy do lektury.