Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2008, 11:10

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (12 października 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: opóźniony dodatek do Sins of a Solar Empire, światowa premiera nowego Banjo, Arkane Studios z problemami, zainteresowanie wokół MMO Jumpgate: Evolution, EVE Online w pudełku. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: opóźniony dodatek do Sins of a Solar Empire, światowa premiera nowego Banjo, Arkane Studios z problemami, zainteresowanie wokół MMO Jumpgate: Evolution, EVE Online w pudełku. Zapraszamy do lektury.

Sins of a Solar Empire

Pierwsze mikro-rozszerzenie do bardzo dobrej produkcji o tytule Sins of a Solar Empire nie ukaże się w przyszły wtorek. Do premiery Sins of a Solar Empire: Entrenchment dojdzie bowiem dopiero w styczniu 2009 roku, o czym poinformowała nas firma Stardock, będąca producentem dzieła. Nieco wcześniej gracze, którzy zdecydowali się na złożenie zamówienia przedpremierowego będą jednak mogli przetestować wersję beta dodatku. Rozszerzenie wprowadzi m.in. ulepszenia wieżyczek, pola minowe, platformę defensywną Starbase oraz Subspace Inhibitor, spowalniającą wrogie statki znajdujące się w jej zasięgu.

Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts

Do sklepów w Stanach Zjednoczonych powędrowała najnowsza, kompletnie przemodelowana odsłona cyklu Banjo-KazooieBanjo-Kazooie: Nuts & Bolts. Dzieło Rare zostało już ocenione przez Zachodnie media. W chwili obecnej średnia z wystawionych not wynosi około 81% (według GameRankings). Europejski debiut gry nastąpi już pojutrze, 14 listopada.

Epic Games

Epic Games China, studio będące własnością firmy Epic Games, poinformowało o wykupieniu dewelopera Darkstar Industries, który będzie nosić nazwę Titan Studios. W chwili obecnej studio pracuje nad swoją pierwszą pozycją – zręcznościówką Fat Princess na konsolę PlayStaton 3. W przyszłości zajmie się również produkcją gier na silniku Unreal Engine 3, w tym nieokreślonego jeszcze projektu MMO.

Arkane Studios

Niezależne studio deweloperskie Arkane – producent m.in. ARX Fatalis i Dark Messiah of Might and Magic – jest jedną z ofiar ostatnich działań koncernu Electronic Arts, który zdecydował się w ostatnim czasie na rezygnację z kilku produkcji oraz cięcia kadrowe w swoich wewnętrznych studiach. Prezes francuskiego studia, Raphael Colantonio, poinformował, że firma posiada rezerwy finansowe, które powinny ułatwić jej przetrwanie. W chwili obecnej usilnie stara się ona o podpisanie nowych kontraktów.

Steel Fury - Kharkov 1942

Firma Lighthouse Interactive poinformowała, że produkcja o tytule Steel Fury - Kharkov 1942, będąca symulatorem czołgu, weszła w fazę złota i już niedługo, bo 5 grudnia zostanie wydana w Wielkiej Brytanii. Debiut w pozostałych krajach europejskich (Francja, Niemcy) nastąpi z kolei w pierwszym kwartale 2009 roku.

Star Wars The Clone Wars

Do sklepów w Stanach Zjednoczonych powędrowały dwie wersje produkcji Star Wars The Clone Wars. Mamy tu oczywiście na myśli edycje na konsole japońskiej firmy Nintendo: Lightsaber Duels na Wii oraz Jedi Alliance na Nintendo DS. Pozycje zostały wyprodukowane przez singapurskie studio LucasArts.

PopStar Guitar

Firma XS Games zdradziła oficjalną datę debiutu muzyczno-rytmicznej pozycji o tytule PopStar Guitar. Produkcja powstająca na Wii i PlayStation 2 ukaże się na światowym rynku już 18 listopada. Gra umożliwi nam zagranie utworów takich zespołów, jak 3 Doors Down, Simple Plan oraz Blink 182.

Jumpgate: Evolution

Jumpgate: Evolution, kosmiczna gra MMO autorstwa Net Devil i Codemasters, już niedługo wejdzie w fazę beta-testów. Cieszy się ona sporym zainteresowaniem. Do tej pory zdecydowało się do niej zapisać ponad 150 tysięcy osób, a liczba ta ciągle rośnie. Przypominamy, że światowym debiut pozycji odbędzie się już na początku 2009 roku.

EVE Online

W marcu 2009 roku do sprzedaży w sklepach trafi pudełkowa edycja popularnego, pecetowego MMO rozgrywanego w kosmosie o tytule EVE Online. W pudełku gracz znajdzie podstawową wersję gry, dziesięć ostatnich dodatków, ekskluzywne bonusy, a także kupon uprawniający do 60 dni darmowej zabawy.

Strong Bad's Cool Game for Attractive People

17 listopada do sprzedaży za pośrednictwem sieciowych systemów dystrybucji (WiiWare w przypadku Wii i http://www.telltalegames.com/strongbad w przypadku PC) trafi czwarty i zarazem finalny epizod cyklu Strong Bad’s Cool Game for Attractive People. Nosi on tytuł Dangeresque 3: The Criminal Projective.

gry