Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWiiPS2
Okładka PopStar Guitar (Wii)
OkładkaPopStar Guitar (Wii)

PopStar Guitar

PopStar Guitar to gra muzyczna która, jak sam tytuł wskazuje, pozwala nam przejąć kontrolę nad gitarzystą zespołu pop-rockowego.

Towarzyskie | muzyczne | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

PopStar Guitar Premiera

18lis2008

Wii PS2

Gry podobne do PopStar Guitar

Guitar Hero: World Tour

Rock Band

Wii Music

PopStar Guitar to gra muzyczna, która, jak sam tytuł wskazuje, pozwala nam przejąć kontrolę nad gitarzystą zespołu pop-rockowego. Jej twórcy, studio Broadsword Interactive (autorzy między innymi Dance Fest i Street Dance), nie zdecydowali się na dodanie własnego kontrolera.

Kampanię rozpoczynamy od wyboru jednej z dwunastu postaci (dostępnych jest sześciu gitarzystów i sześć gitarzystek), w którą chcielibyśmy się wcielić, a następnie dobieramy pozostałych członków zespołu. Oczywiście możemy dostosować ich wygląd według własnych upodobań i w ten sposób stworzyć niepowtarzalna grupę z unikalnym stylem. Potem przenosimy się do garażu, gdzie swoją muzyczną karierę. Zanim osiągniemy główny cel gry, czyli zawalczymy o tytuł najlepszego wykonawcy w ogólnoświatowym konkursie Battle of the Bands czekać nas będzie sporo pracy. W miarę zdobywania coraz większej popularności, przechodzimy do kolejnych, bardziej wymagających lokacji.

System prowadzenia rozgrywki przypomina ten znany z Guitar Hero, czyli w rytm aktualnie granej piosenki na ekranie pojawiają się kolorowe symbole, a naszym zadaniem jest naciskanie odpowiadających im przycisków kontrolera. Aby zabawa nie była zbyt prosta dla zaawansowanych użytkowników, a jednocześnie nie odstraszała początkujących, twórcy przygotowali trzy różne poziomy trudności. W PopStar Guitar możemy zagrać także w trybie kooperacji przewidzianym dla dwóch osób, lub sprawdzić się w jednej z kilku mini-gier.

W sumie do dyspozycji mamy sześćdziesiąt pop-rockowych hitów. Część z nich stanowią covery kawałków znanych artystów, a część to oryginalne utwory w wykonaniu takich sław jak na przykład Miley Cyrus, Maroon 5, Fall Out Boy, Rihanna. Koncertować możemy w dwudziestu pięciu różnych miejscach, które podobnie jak modele postaci, trudno nazwać realistycznie wykonanymi.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI PopStar Guitar

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

PopStar Guitar Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Wii
PS2