Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS3X360
Okładka Hail to the Chimp (PS3)

Hail to the Chimp

Hail to the Chimp to gra stworzona przez studio developerskie Wideload Games (odpowiedzialne m.in. za Stubbs the Zombie) i wydana przez Gamecock Media. Omawianą pozycję można opisać jako zręcznościową, zoologiczno-polityczną, satyryczną party game.

Towarzyskie

Okładka Hail to the Chimp (PS3)

data premiery gry:

24cze2008

PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hail to the Chimp to gra stworzona przez studio developerskie Wideload Games (odpowiedzialne m.in. za Stubbs the Zombie) i wydana przez Gamecock Media. Produkt został opracowany z myślą o konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Omawianą pozycję można opisać jako zręcznościową, zoologiczno-polityczną, satyryczną party game. Tym razem określenie to nie dotyczy wyłącznie tytułu stworzonego z myślą o imprezach, składającego się z wielu ciekawych konkurencji, bo słowo „party” ma tu podwójne znaczenie – w języku angielskim oznacza ono również partię polityczną.

Mamy tu zatem do czynienia z niezobowiązującą i lekką satyrą polityczną: akcja toczy się w Królestwie Zwierząt, a gra rozpoczyna się w momencie, gdy lew zmuszony jest w niesławie złożyć koronę i urząd. Naturalnie, dla pozostałych obywateli monarchii sytuacja ta otwiera agresywny wyścig do władzy i przywilejów. Każde zwierzę już widzi siebie na tronie, w koronie, z całym królestwem u swoich łap, kopyt, płetw i innych kończyn – wystarczy tylko pokonać pozostałych rywali. Aby zaspokoić dzikie żądze, każdy z pretendentów musi wykorzystać swoje umiejętności oraz atrybuty dane mu przez naturę.

Wybieramy jednego z dostępnych zwierzaków (od pancernika po małpę) i ubiegamy się o tron, a konkurencja i walka (i to wcale nie na słowa) na arenach przeplata się tu z kooperacją – wiadomo przecież, że dla osiągnięcia pośrednich wobec głównego celów, krótkotrwałe sojusze są nie do uniknięcia. Dostępnych jest kilka trybów gry, więc nie zawsze rozgrywka sprowadza się do pokonania przeciwników – czasem na przykład zadania polegają na zebraniu odpowiedniej liczby przedmiotów (symbolizujących głosy wyborców) rozrzuconych po arenie. Między poszczególnymi starciami oglądamy sceny przerywnikowe – fragmenty serwisu informacyjnego stacji telewizyjnej GRR.

To polityczne „zwierzciadło” jest w założeniu grą dla każdego. Przyjemna, kreskówkowa grafika (autorzy inspirowali się rysunkowymi książkami dla dzieci) jest przyjazna dla najmłodszych, a wielowarstwowy humor oferuje polityczne aluzje i obyczajowe żarty dla tych bardziej uświadomionych. Dzieciaki mogą zatem wcielić się w zwierzaki, by rozegrać konflikt pokoleń z rodzicami lub radosną walkę o dominację we własnym stadzie. Starsi gracze dostają do rąk symulator Białego Domu, bądź też – zależnie od wyobraźni – bliskowschodniego Sułtanatu, co niezorientowanym może przybliżyć nieco sens codziennych wiadomości z dziedziny polityki. W grze może brać udział jednocześnie do 4 graczy - na jednej konsoli oraz w trybie online.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 4  

Nośnik: 1 BD

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Hail to the Chimp

Klasyfikacja PEGI Hail to the Chimp

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (24 czerwca 2008)
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (24 czerwca 2008)

wiadomość24 czerwca 2008

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: nowości na XBLA, zapowiedzi Akelli, trofea PS3, premiery Hail to the Chimp, Big Beach Sports i Guitar Hero: On Tour, darmowa mapa dla Frontlines, opóźnienie premiery i beta testów Aion, Snake w Europie, kolejni dezerterzy z ESA i zapowiedź nowej gry dla skaterów. Zapraszamy do lektury.

Świeże informacje na temat gry Hail to the Chimp
Świeże informacje na temat gry Hail to the Chimp

wiadomość23 czerwca 2007

Pierwsze dane o Hail to the Chimp pojawiły się w styczniu wraz z informacją, że niegdysiejsi szefowie korporacji Gathering of Developers postanowili założyć własną, niezależną firmę zajmującą się wydawaniem gier. Natomiast w marcu mogliśmy przekazać Wam oficjalną zapowiedź owej pozycji z gatunku tzw. party games. Dzisiaj mamy dla Was kolejną porcję danych na temat Hail to the Chimp.

PS3
X360