Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCNDS
Okładka Insecticide (NDS)

Insecticide

Insecticide to przygodowa gra akcji, posiadająca rozbudowaną historię detektywistyczną.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

Okładka Insecticide (NDS)

data premiery gry:

11mar2008

NDS

2lip2008

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Insecticide to przygodowa gra akcji z rozbudowaną historią detektywistyczną. Za jej powstanie odpowiedzialni są ludzie ze studia Crackpot Entertainment, weterani gier przygodowych spod szyldu Lucas Arts (pracowali między innymi nad Day of the Tentacle, Sam & Max Hit the Road czy The Curse of Monkey Island). Autorzy, którzy szukali inspiracji w filmach sensacyjno-kryminalnych, swe dzieło określają przewrotnie wariacją na temat Brudnego Harry’ego (Dirty Harry) i Francuskiego Łącznika (The French Connection) doprawioną odpowiednią dawką ironii i humoru w stylu Tima Burtona. Spory wpływ na ostateczną wersję miały także amerykańskie show telewizyjne w stylu Homicide czy The Wire.

Rzecz dzieje się w niedalekiej przyszłości, a główną areną przygody jest miasto o nazwie Troi. Rzeczywistość w Insecticide jest zupełnie odmienna od naszej: rasą dominującą są owady, które wyewoluowały do człekokształtnej postaci, prawdopodobnie na wskutek ludzkich eksperymentów bio-inżynieryjnych czy trwającego wiele lat nienaturalnego stężenia pyłków. Nieliczni ludzie (nazywani tu Hominids) żyją głęboko pod ziemią, kryjąc się przed skażeniem. Dominującą siłą ekonomiczno polityczną w Troi jest Nectarola Inc. – dowodzona przez Madame Haezzal Quinbee korporacja, produkująca specyficzny napój. Ów zawierający odpowiednią dawkę pyłków drink, jest głównym pożywieniem wszystkich mieszkańców miasta – insektoludy są od niego po prostu uzależnione. Pewnego dnia dochodzi do morderstwa w budynku Nectaroli i na miejsce zbrodni wezwani zostają policjanci z Insecticide Squad.

Wspomniana para detektywów to właśnie główni bohaterowie gry: młoda policjantka Chris Liszt oraz jej starszy partner, zbliżający się do emerytury, wiecznie narzekający Roachy Caruthers. Właściwie to główną bohaterką jest Chris, ale Roachy zawsze przebywa w pobliżu. Wspomniana dwójka rozpoczyna śledztwo, którego konsekwencje przejdą jej najśmielsze oczekiwania. Rozwiązanie zagadki wymaga od nas umiejętności logicznego myślenia (badanie miejsca zbrodni w poszukiwaniu śladów, przesłuchiwanie świadków, kojarzenie faktów), ale także zręczności i refleksu. Niejednokrotnie musimy stawić czoła typom spod ciemnej gwiazdy i osobnikom, którym nie w smak jest wyjaśnienie zagadki. W takich przypadkach, oprócz sprytu, z pomocą przychodzą nam specjalne umiejętności (w końcu jesteśmy w połowie owadem) oraz zestaw dziwacznych, „robalowych” narzędzi walki. Właśnie ze względu na te zręcznościowe elementy, autorzy zrezygnowali z bardzo popularnego w tego typu grach interfejsu point & click, na rzecz pełnej kontroli nad zachowaniem głównego bohatera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 0,3 / 10 na podstawie 597 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Insecticide

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Insecticide

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 600 MB HDD
  • Windows XP
Insecticide - recenzja gry
Insecticide - recenzja gry

Recenzja 12 sierpnia 2008, 12:30

Można też przyczepić się do tego, że Chrys jak na owada porusza się ślamazarnie, a podskakuje z gracją czołgu średnich rozmiarów. Poziomy zręcznościowe to chyba jednak zły pomysł. Po prostu nie pasują do tej produkcji. Z drugiej strony musimy pamiętać, że Insecticide powstało najpierw na Nintendo DS. Pewnie dlatego do klasycznej przygodówki point & click wszczepiono motywy zręcznościowe.

PC
NDS