Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2008, 12:36

autor: Dorota "vampire" Drużko

Pierwszy epizod Insecticide w złocie

Jak poinformowała firma Gamecock Media Group, przygodowa gra akcji autorstwa studia Crackpot Entertainment zatytułowana Insecticide osiągnęła złoty status. Będziemy mogli zapoznać się z nią, a dokładniej z pierwszym jej epizodem, gdyż twórcy zdecydowali się na taki właśnie sposób dystrybucji, już 13 czerwca. Dostępny będzie do pobrania w serwisach GamersGate, Direct2Drive oraz GameTab za 14,99USD

Jak poinformowała firma Gamecock Media Group, przygodowa gra akcji autorstwa studia Crackpot Entertainment, zatytułowana Insecticide osiągnęła złoty status. Będziemy mogli zapoznać się z nią, a dokładniej z pierwszym jej epizodem, gdyż twórcy zdecydowali się na taki właśnie sposób dystrybucji, już 13 czerwca. Dostępny będzie do pobrania w serwisach GamersGate, Direct2Drive oraz GameTab za 14,99 USD (czyli około 32 zł).

Akcja gry osadzona została w niedalekiej przyszłości w mieście Troi. Światem w niej przedstawionym rządzą człekokształtne, inteligentne owady, natomiast ludzie stanowią jedynie podziemną społeczność. Głównymi bohaterami jest tu para owadzich detektywów - młoda Chris, nad którą obejmiemy kontrolę oraz pomagający jej znacznie starszy i marudny Roachy. Swoją przygodę rozpoczniemy od śledztwa w sprawie morderstwa dokonanego w korporacji Nectarola, jednak jak łatwo się domyśleć, okaże się ono jedynie wstępem do o wiele bardziej zagmatwanej politycznej afery. Oczywiście na naszej drodze staną ci, którym z pewnością nie na rękę jest rozwikłanie tej tajemnicy. Na szczęście dzięki swoim owadzim umiejętnościom i licznym gadżetom będziemy mogli stawić im czoła.

Pierwszy epizod Insecticide w złocie - ilustracja #1

Przypomnijmy, że Insecticide ukazała się także 11 marca w Stanach Zjednoczonych na przenośnej konsoli DS. Oczywiście komputerowa wersja gry zawiera szereg ulepszeń w stosunku do tej znanej z handhelda - między innymi na PC nagranych zostało o wiele więcej kwestii dialogowych oraz znacznie poprawiono oprawę graficzną.