Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Crusaders: Thy Kingdom Come (PC)

Crusaders: Twoje królestwo PC

Crusaders: Thy Kingdom Come

Crusaders: Thy Kingdom Come jest RTS-em osadzonym w czasach tytułowych Wypraw Krzyżowych, którego realizacji podjęło się węgierskie studio Neocore Games. Jest ono również twórcą hybrydy turowej strategii i RTS-a King Arthur.

Strategiczne | RTS | średniowiecze

PC Windows
Okładka Crusaders: Thy Kingdom Come (PC)

producent: NeocoreGames

wydawca: Virgin PLAY

wydawca PL: Nicolas Games

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27marca2008

25września2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crusaders: Thy Kingdom Come jest RTS-em osadzonym w czasach tytułowych Wypraw Krzyżowych, którego realizacji podjęło się węgierskie studio Neocore Games. Jest ono również twórcą hybrydy turowej strategii i RTS-a King Arthur.

Akcja gry rozpoczyna się w roku 1095, kiedy to papież Urban II podpisał porozumienie z wysłannikami cesarza bizantyńskiego Aleksego Komnena. Wkrótce potem Papież ogłosił pierwszą krucjatę nawołując rycerstwo chrześcijańskich państw Europy do odbicia ziemi świętej muzułmanom. W ramach zachęty obiecał zupełny odpust tym, którzy stoczą boje w imię Pańskie. W grze wcielimy się w jednego z pięciu rycerzy, którego przez kolejnych piętnaście misji poprowadzimy ku chwale. Początkowo nasz bohater przybędzie do Konstantynopola jako zwykły Krzyżowiec by po miesiącach bojów stać się jednym z najważniejszych przywódców oblegających Święte miasto. Każda z postaci, reprezentujących różne kraje, przygotowanych przez Neocore ma odmienne zdolności, historię oraz cele.

Crusaders: Thy Kingdom Come jest strategią rozgrywaną w czasie rzeczywistym, w której podczas jednego starcia udział mogą brać tysiące żołnierzy – każda armia może mieć do piętnastu oddziałów składających się w zależności od rodzaju wojsk z kilku lub kilkudziesięciu krzyżowców. W grze odwiedzimy zróżnicowane historyczne lokacje od Śródziemnomorskich lasów sosnowych po jałowe pustynie ziemi świętej. Co więcej, realistyczne odwzorowanie środowiska służy nie tylko efektom wizualnym, ale także dzięki dobremu odwzorowaniu realiów pola walki, może, a często i musi, zostać wykorzystane przez graczy w celach strategicznych.

Oprawa graficzna stoi na wysokim poziomie. Zdarzenia rozgrywające się na mapie możemy oglądać zarówno z lotu ptaka jak i z bardzo bliskiej odległości. Na szczególną uwagę zasługuje wspomniana już różnorodność lokacji, a także zmieniające się warunki pogodowe – w tym względzie na nudę na pewno narzekać nie można.

Poza kampanią single-player mamy też możliwość rozegrania pojedynczych scenariuszy, w których możemy wcielić się też w Saraceńskich dowódców. Jeśli natomiast zapragniemy zmierzyć się z innymi graczami, będziemy mogli tego dokonać za pośrednictwem sieci LAN lub Internetu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 95 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.3 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Crusaders: Twoje królestwo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Crusaders: Twoje królestwo

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
Klasyki Segi oraz promocja od NeoCore Games na Steamie
Klasyki Segi oraz promocja od NeoCore Games na Steamie

wiadomość2 czerwca 2010

Użytkownicy serwisu Steam mogą w tym tygodniu skorzystać z kolejnej promocji. Tym razem obniżki aż o 66% doczekały się produkcje firmy NeoCore Games. Oprócz tego w ofercie pojawił się także pakiet Sega Mega Drive Classics oferujący wiele klasycznych tytułów, w które za opłatą będzie można teraz zupełnie legalnie zagrać na PC.

Premiery gier w Polsce (27 lipca - 2 sierpnia)
Premiery gier w Polsce (27 lipca - 2 sierpnia)

wiadomość3 sierpnia 2009

Ubiegły tydzień nie obfitował w nowości na polskim rynku gier. Do grona premierowych tytułów trafiły takie produkcje, jak przenośne Anno oraz Diabolik, a w zapowiedzianych reedycjach pojawiła się... trylogia Grand Theft Auto na PS2.