Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Crusaders: Thy Kingdom Come (PC)
OkładkaCrusaders: Thy Kingdom Come (PC)

Crusaders: Twoje królestwo PC

Crusaders: Thy Kingdom Come

Crusaders: Thy Kingdom Come jest RTS-em osadzonym w czasach tytułowych Wypraw Krzyżowych, którego realizacji podjęło się węgierskie studio Neocore Games. Jest ono również twórcą hybrydy turowej strategii i RTS-a King Arthur.

Strategiczne | RTS | średniowiecze

Crusaders: Twoje królestwo Premiera PC

27marca2008

pudełko PL

25września2009

producent: NeocoreGames wydawca: Virgin PLAY wydawca PL: Nicolas Games Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Crusaders: Thy Kingdom Come jest RTS-em osadzonym w czasach tytułowych Wypraw Krzyżowych, którego realizacji podjęło się węgierskie studio Neocore Games. Jest ono również twórcą hybrydy turowej strategii i RTS-a King Arthur.

Akcja gry rozpoczyna się w roku 1095, kiedy to papież Urban II podpisał porozumienie z wysłannikami cesarza bizantyńskiego Aleksego Komnena. Wkrótce potem Papież ogłosił pierwszą krucjatę nawołując rycerstwo chrześcijańskich państw Europy do odbicia ziemi świętej muzułmanom. W ramach zachęty obiecał zupełny odpust tym, którzy stoczą boje w imię Pańskie. W grze wcielimy się w jednego z pięciu rycerzy, którego przez kolejnych piętnaście misji poprowadzimy ku chwale. Początkowo nasz bohater przybędzie do Konstantynopola jako zwykły Krzyżowiec by po miesiącach bojów stać się jednym z najważniejszych przywódców oblegających Święte miasto. Każda z postaci, reprezentujących różne kraje, przygotowanych przez Neocore ma odmienne zdolności, historię oraz cele.

Crusaders: Thy Kingdom Come jest strategią rozgrywaną w czasie rzeczywistym, w której podczas jednego starcia udział mogą brać tysiące żołnierzy – każda armia może mieć do piętnastu oddziałów składających się w zależności od rodzaju wojsk z kilku lub kilkudziesięciu krzyżowców. W grze odwiedzimy zróżnicowane historyczne lokacje od Śródziemnomorskich lasów sosnowych po jałowe pustynie ziemi świętej. Co więcej, realistyczne odwzorowanie środowiska służy nie tylko efektom wizualnym, ale także dzięki dobremu odwzorowaniu realiów pola walki, może, a często i musi, zostać wykorzystane przez graczy w celach strategicznych.

Oprawa graficzna stoi na wysokim poziomie. Zdarzenia rozgrywające się na mapie możemy oglądać zarówno z lotu ptaka jak i z bardzo bliskiej odległości. Na szczególną uwagę zasługuje wspomniana już różnorodność lokacji, a także zmieniające się warunki pogodowe – w tym względzie na nudę na pewno narzekać nie można.

Poza kampanią single-player mamy też możliwość rozegrania pojedynczych scenariuszy, w których możemy wcielić się też w Saraceńskich dowódców. Jeśli natomiast zapragniemy zmierzyć się z innymi graczami, będziemy mogli tego dokonać za pośrednictwem sieci LAN lub Internetu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 96 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.3 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Crusaders: Twoje królestwo cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Crusaders: Twoje królestwo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Crusaders: Twoje królestwo Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista